Wpis z mikrobloga

To jeszcze w temacie Alpine Motosafe nowe vs stare

A więc, filtr w starych jest cały twardy, można go wyjąć z zatyczki, przyciąć jej rurke w środku i tym samym skrócić cały
stoper.
W nowych końcówka widoczna jest miękka i wklejona w zatyczke. Zeby skrócić obcina się miękką cześć filtra ale wg. instrukcji maksymalnie do połowy ( z tego co ja rozumiem z instrukcji to do połowy tej miękkiej części.)

Na zdjęciu od lewej

- nowy czerwony przycięty do połowy czyli niby maksymalnie
- stary żółty, rurka przycięta w środku, ale jeszcze da się skrócić
- nowy czarny, rozmiar oryginalny
- stary zielony, rozmiar oryginalny

#motocykle @kasin
s....._ - To jeszcze w temacie Alpine Motosafe nowe vs stare

A więc, filtr w stary...

źródło: comment_Uqn9ufxj74ekaaFpgsE3LR69496VTaaj.jpg

Pobierz
  • 20
@Kosiak: producent podaje SNR (taki usredniony parametr im wyzszy tym lepszy) dla starych 17 i 18 dla nowych 17 i 20. A z praktycznego punktu widzenia jak zgubisz zatyczke z zielonym to masz jeszcze zapas
@svr_ Duża jest różnica w tłumieniu między mocniejszym a słabszymi? Zastanawiam się czy brać zestaw, czy może jednak tylko race
@svr_: dzięki. mimo że mam stare to chyba kupię nowe bo ta twarda końcówka mnie ciśnie, a jak skróciłem to mniej ciśnie ale mam spore problemy z wyjmowaniem tego (doczepiłem nitkę do filtra za którą wyciągam).
nie wiem tylko czy same czerwone czy same czarne... czy oba.
@svr_: aha. dzięki :) ale jak patrzę na mocowanie, to zdaje mi się, że to raczej do zawieszenia na szyi, jak spróbować ciągnąć za to to gumka zostanie w uchu.