Wpis z mikrobloga

Wykopowicze,

na Waszych profilach - w ustawieniach konta - pojawiła się dziś możliwość włączenia weryfikacji dwustopniowej. Jest to dodatkowa opcja zabezpieczeń, która umożliwia Wam zdecydowanie lepszą ochronę swojego konta. Zalogowanie do wykopowego konta będzie możliwe tylko po wprowadzeniu kodu wygenerowanego na telefonie właściciela konta. Oczywiście, jest to opcja dla chętnych. Nikt nie ma obowiązku korzystania z dodatkowych zabezpieczeń, choć gorąco do tego zachęcamy :-)


Dobrego dnia Wszystkim! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#dobrewiesci #wykop #wykopblog #2fa #bezpieczenstwowsieci
  • 145
  • Odpowiedz
  • 0
@uppss Chyba z 5 razy było napisane, że nie trzeba podawać numeru ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dodatkowo można się o tym przekonać wchodzą w ustawienia w miejscu gdzie można włączyć 2FA
  • Odpowiedz
@wykop: serio? czy to nie powinna byc opcja tylko i wylacznie dla kont oficjalnych? na co mi dwuskladnikowe uwierzytelnianiane na portalu ze smiesznymi obrazkami?
  • Odpowiedz
@aso824: wiadomo ale sadze ze jest o wiele wiecej rzeczy ktore przydadza sie kazdemu uzytkownikowi i wypadaloby je zrobic pierwsze ;)
  • Odpowiedz
serio? czy to nie powinna byc opcja tylko i wylacznie dla kont oficjalnych? na co mi dwuskladnikowe uwierzytelnianiane na portalu ze smiesznymi obrazkami?


@bb-8: Korzystanie z tej opcji jest dobrowolne, nikogo nie zmuszamy - dajemy jedynie możliwość. Nam również do niedawna wydawało się, że na Wykopie nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia kont. Przecież ludzie tutaj stosują skomplikowane hasła, nie ujawniają żadnych danych o sobie, a cała ich aktywność (no poza zakopami
  • Odpowiedz
@wykop: Fajnie, że w końcu zabraliście się do roboty. Szkoda tylko, że potrzeba aby wasza niekompetencja stała się tematem ogólnopolskim w serwisach poświęconych technologii abyście wprowadzili jakiekolwiek zmiany.
  • Odpowiedz
Prawie się ucieszyłem. Niestety zamiast dać 10 kodów zapasowych, dajecie jakiś pojedynczy, którego nie idzie potem obejść (òóˇ)
Przydałaby się jeszcze opcja użycia klucza U2F.
  • Odpowiedz