Wpis z mikrobloga

#polska taki bezpieczny kraj, a na przykładzie zapór wodnych: w Czechach i na Słowacji korony są zwykle otwarte dla ruchu, tak normalnie przejezdne, albo przynajmniej dla ruchu pieszego i rowerowego. Jest zapora, jest elektrownia, jest jedna budka ze stróżem.
W Polsce zapora jest zamknięta, przy głównym wejściu porządny płot, milion kamer, przed domkiem wartowniczym stoi 4 łepków w czarnych uniformach, palą fajki i gadają. Jak chcesz, to podjedziesz od drugiej strony, płot tam zardzewiały, sam się wali, możesz przejść, połazić, nikt cię nie zaczepi, nikt cię nie przegoni.

Bo kto i po co chciałby to wysadzać? Terroryści? Na zaporę trzeba konkretnego ładunku, albo samolot (już nieaktualne, bo trudno uprowadzić) więc nie oni. Obce wojsko? W jakim celu?

W każdym razie Polska wygląda tak: 100 tysięcy policjantów, nie wiem ile straszników miejskich, nie wiem ile straży gminnej, nie wiem ile wojsk ochrony terytorialnej, ochroniarz w markecie siedzi cały dzień przed monitorem i tak dorabia do emerytury, a grupa interwencyjna agencji ochroniarskiej nie dojedzie na czas w razie "W", bo im seicento (bez kitu) się zepsuje lub jakiś stary diesel w zimie nie odpali.

Boicie się terrorystów? A powinniście się bać policji z paralizatorami. Nosić dwa dokumenty ze zdjęciami, żeby nie pomyśleli, że dowód jest podrobiony i kłamiecie podczas tortur w ciemnej łazience.

#bezpieczenstwo #terroryzm #wpolscejakwlesie #wojsko #zamach ##!$%@?

Pamiętacie polskiego bohatera ze szwedzkiego metra? Jako jedyny zareagował, gdy w prowokacji jakiś "ciemny" był agresywny wobec kobiety. Rozważam emigrację i zaczynam myśleć o "niebezpiecznej" Belgii. A wy się tu kiście w swoich rurkach. Nie zdążycie ich założyć, jak się Rosjanie po wojskach Antka przejadą jak Hitler po Francji.

"Sensitive ass bitches", po czym zaklął szpetnie.
Poliszynel - #polska taki bezpieczny kraj, a na przykładzie zapór wodnych: w Czechach...

źródło: comment_T8DUMww8rsrZg9mho19cpoQMrWl2qlOa.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz