Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich posiadaczy notebooka Xiaomi Mi Air 13 i osoby, które chcą się w najbliższym czasie na niego zdecydować.

Jest to mój pierwszy notebook po przesiadce z pc-eta więc może przesadzam...

Dlaczego Xiaomi Mi Air 13?
Decydując się na niego zdecydował stosunek ceny do jakości, zaufanie do xiaomi i styczność z dziesiątkami modeli telefonów, kilkoma słuchawkami i innymi urządzeniami, design, waga i przede wszystkim mobilność. We wszystkim widziałem same pozytywy. Zaszalałem i kupiłem notebooka.

Używam go jakoś od końca marca i tutaj od samego początku pojawia się pewien problem. Bateria to jakaś porażka. Trzyma maksymalnie 3-4 godziny. Jest to średnie zużycie przy maksymalnej jasności i przeglądaniu jakiś stron internetowych plus yt w tle czy przy oglądaniu serialu. Gdzie te 9,5 godziny? Może coś robię źle? Jedyny plus za szybkie ładowanie.

Jeżeli chodzi o chłodzenie to też tak średnio bym powiedział. Nie jestem jakimś wielkim graczem. Raz na jakiś czas lubię pograć sobie w coda4 na średnich detalach przy 125fps. Wiatrak załącza się już od samego początku. Po godzinie, dwóch rogi są ewidentnie ciepłe. Przy normalnym użytkowanie nie ma tragedii. Chociaż nie powiedziałbym, że chodzi jakoś ultra cicho. Pomogło kupienie podkładki chłodzącej ale nie widzi mi się targanie jej ze sobą na okrągło.

Z plusów muszę pochwalić klawiaturę na której wygodnie się piszę i jest stosunkowo cicha oraz matrycę, która ma bardzo dobre kąty widzenia i jak na mojego oko super kolory.

Być może trafiłem na jakiś feralny egzemplarz? Jak sprawa ma się z waszymi xiaomacami? Myślę, że minęło już trochę czasu kiedy każdy już ochłonął po zakupie i może napisać swoje odczucia związane z tym sprzętem. Ja póki co mam mieszane ):

#xiaomi #gearbest #andczejpoleca #xiaomiair #cebulaonline #notebook #chinskiecuda
  • 14
#andczejpoleca


@Janczur: no tak średnio

Jak sprawa ma się z waszymi xiaomacami?


w trybie mieszanym 3-6,5h, zazwyczaj mam odpalonego chroma i ponad 20 kart a to mocno je baterie, nie gram na nim więc nie ocenie tego, jeśli chodzi o temperatury to jest dobrze chyba że windows coś sobie instaluje w tle
@Boleslaw_Smiszny 659,89 na gearbest i niestety miałem naliczony VAT 23%. Z moich postrzeżeń to czy nalicza ci VAT żależy od tego z jakiego regiony polski jesteś. Jeżeli paczka DHL przylatuje do Warszawa to masz 90% szans naliczana vatu od zakupy a nie od deklaracji. Sprawa ma się lepiej we Wrocławiu czy Poznaniu
@Andczej: @Boleslaw_Smiszny Wszystko zależy od tego gdzie nasza paczka trafi w Polsce do odprawy. Jeszcze nigdy z DHL na 4 paczki nie udało mi się uniknąć Vatu. Bardzo ważna jest deklaracja. Warto napisać do chińczyka by w deklaracji nie dawał śmiesznych kwot typu 30$ z opisem mobile device gift tylko np 123,45$ i opisał to jako notebook gift. Wygląda to bardziej wiarygodnie i wtedy większa jest szansa na vat z deklaracji.
@Andczej: pozostałe 10% przechodzą bez żadnych opłat? Jak sam również zauważyłeś to dużo zależy od tego do jakiego regionu trafia paczka. Warto o tym wspominać przy naukach i polecaniu DHLu. Jeżeli chodzi o innych przewoźników np singaporepost to jeszcze nigdy nie udało mi się ominąć VATu. 50/50 wychodzi z chinapost chociaż tutaj mam doświadczenia z przed roku więc pewnie już nieaktualne. To nie jest doświadczenie po zamówieniu 2 - 3 paczek