Wpis z mikrobloga

Cześć!
Mam pytanie związane z #dotacje na założenie #firma może ktoś próbował ostatnio.
Aktualnie jestem na emigracja i chciałbym przyjechać za miesiąc do ojczyzny i spróbować zostać. Brał ktoś ostatnio jakieś dotacje dla JDG? Jakie są teraz szanse? Nie jest to element obowiązkowy, ale jakby się udało to by na pewno więcej kapitału pozostało na początek. Dodam, że jestem niepełnosprawny i mam na to dokumenty z Polski. #niepelnosprawni dodam jeszcze #emigracja bo może ktoś wracał i wie jak to wygląda.
Dzięki!
  • 2
@bibus: Ja kiedyś sprawdzałam te dotacje w urzędzie pracy i największą przeszkodą był wymagany status bezrobotnego conajmniej 30 dni i w dodatku była adnotacja, że im dłużej ktoś jest bezrobotnym tym ma większe szanse :((( Ale pewnie każde dotacje są inne więc najlepiej sprawdź wymagania
@bibus popytaj w miejscu gdzie byłeś na komisji orzekającej, powinny być jakieś biura PCPR albo coś związanego z PFRON. Oni współpracują z urzędami pracy ale pewnie udzielą dokładniejszych informacji o aktualnych projektach skierowanych do osób niepełnosprawnych, które chcą otworzyć własną działalność.