Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #sklepyinternetowe #prawo #prawokonsumenckie
Hej Mirko,
Wiecie jaka sytuacja? Kupiłem na rtv euro agd przez internet laptopa z dostawą do domu. W opisie przedmiotu była matryca w macie, a przyszła błyszcząca. Nawet go nie uruchamialem, zobaczyłem że jest błysk i od razu spakowałem. Bez rozrywania folii od ładowarek itd.
Na stronie internetowej zobaczyłem że można odstąpić od umowy w sklepie stacjonarnym. Tam pracownik najpierw zaczął wciskać że matryca matowa jest dużo gorsza, później porozrywal te folie od ładowarek, uruchomił go, pobawil się i powiedział, że nie przyjmie zwrotu bo na stronie internetowej jest ze błyszcząca (zmienili, mam Screenshota starego na szczęście), oprócz tego powiedział że nie przyjmie bo zerwana jest plomba zabezpieczająca (jak inaczej miałem go otworzyć i zobaczyć matrycę?) I na koniec stwierdził "rysy na obudowie". Ja wtf. Co mówi prawo konsumenta i Wasze doświadczenie na ten temat? Dzięki
  • 29
@umyj_se_luloka na podstawie ustawy o prawach konsumenta, w przypadku zawarcia umowy na odległość, a taką jest jej zawarcie przez internet masz, w przypadku kupna rzeczy, 14 dni na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyn. Ot, masz 14 dni od daty przyjęcia przesyłki z towarem na rozmyślenie się. I oni nie mają nic do gadania.
@umyj_se_luloka masz czas na zwrot 14 dni. Nam to tłumaczyli tak, że jak kupujesz przez internet, nawet szczoteczkę do zębów to sprzedawca musi to przyjąć jeśli chcesz zwrócić w ciągu 14tu dni. Produkt do tego musi być pełnowartościowy, plomby mogą być zerwane, ale opakowanie nie może być uszkodzone. Dzwoń do nich na infolinię, warto nagrać taką rozmowę, następnie pójdź do tego sklepu, podaj godzinę wykonania połączenia i za chwilę masz zwrot gotówki
@avvar bo to euro rtv. Może się okazać że mój sposób ostatecznie będzie szybszy. Jak będą się wypierać. Na stronie UOKiK może będzie coś pomocnego. Poza tym zebrałbym to wszystko w jednej teczce screen faktura przepisy.
@umyj_se_luloka: jak najbardziej mozesz odeslac na adres magazynu glownego (namiary sa na stronie i w regulaminie). Wystarczy informacja, ze matryca jest inna niz informacja ktora byla na stronie w chwili zakupu a bylo to jedno z glownych kryteriow wyboru sprzetu. Maja mozliwosc sprawdzic jaka informacja widniala na stronie w chwiki zakupu (odpowiada za to dzial opisow cenowych) wiec niezgodnosc z umowa zasadna.