Wpis z mikrobloga

  • 244
Jak mam ochotę zobaczyć tą dobrą i pozytywną Polskę to sobie wchodzę na facebookowy profil Biedronia. To mi daje nadzieję, że ten kraj jeszcze nie jest stracony. Tam są tysiące fajnych, pogodnych ludzi. Totalny kontrast w stosunku do Wykopu. Siedząc na Wykopie już człowiek sobie myśli, że w tym kraju już nikt normalny nie został, a potem mam zdziwko, że jednak jest nas wiele.
#biedron2020 #bekazprawakow #neuropa
  • 33
dla tych co nie wiedzą : https://www.wykop.pl/wpis/24136077/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego-/

@Hamouma przetłumaczyłeś tą stronkę: http://www.rense.com/general85/banished.htm z treściami antysemickimi, wrzucałeś też listę z tego a potem jak wykazałem że przynajmniej część z tych rzeczy to skutek monarchów którzy potrzebowali kasę na wojnę/robienie z żydów kozłów ofiarnych z powodu plagi/czarnej legendy to żeby się "bronić" wrzuciłeś incydenty w których siłą próbowano nawrócić żydów i zakazywano im jednego z nielicznych zajęć którymi mogli jako nie-chrześcijanie się zajmować. Przecież
@Chocholix: nie zawsze taki byl powód,czasami byli wyganiani za lichwę

> 1181 – Opactwo St. Edmunds (Anglia). Wybucha spór pomiędzy Williamem the Sacristan (Sexton) z Opactwa a jego towarzyszem Samsonem. Żydzi i mieszkańcy pobliskiego miasta opowiadają się po stronie Williama. Rok później, to Samson zostaje Opatem. W 1190 r., po zamieszkach związanych z koronacją nowego Króla, Samson zażądał, aby żydzi znaleźli się pod jego władzą, nie zaś władzą królewską. Gdy żydzi
NIE NO TOTALNIE LEGITNE ŹRÓDŁO WPIS NA MIRKO POPARTY FANPEJDŻEM NA FEJSBUKU WEŹ MNIE NIE ROZŚMIESZAJ NAWET XD


@ziemniaczana_krolewna: co za paskudna manipulacja, lol. Źródła które podał op to: portal gp24.pl - głos pomorza, Radio Gdańsk oraz faktycznie, jedno źródło to link do facebooka, ale oni po prostu przekopiowali tę informację za Gazetą Pomorską, które to jest rzeczywistym źródłem informacji.
Mamy tu zatem do czynienia ze źródłami w postaci regionalnych mediów
@Hamouma: XD ty udajesz czy naprawdę taki jesteś? XD sam Ci wrzuciłem linki gdzie jak byk stało że żydzi mieli zakaz wykonywania wielu zawodów klik i lichwa była jednym z nielicznych dozwolonych zajęć. Jak potrzebowano kasy to każdy zadowolony do żyda szedł, ale jak już trzeba było spłacić to nagle się przypomina że trzeba żydów nawrócić albo wydalić bo przecież ich nie lubimy.

Monti di pieta - miał ograniczony wpływ tak