Wpis z mikrobloga

@BratProgramisty: możesz mieć rację. Ja czytałem dużo o tym w necie i jest wiele opinii, że benzyna się do tego nie nadaje po prostu więc jeśli nie masz nic przeciwko będę się trzymał tego, żeby nie używać benzyny do czyszczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tosyu: @BratProgramisty: @gerard-kowalski: a może tak zamiast czarów z mleka trochę teorii :) Odsyłam: http://www.fluidseals.com.au/o-ring_application_guide.php
Oringi w łańcuchach robione są z nitrylu (Buna N jakby ktoś w zagranicznych źródłach sprawdzał czy nie #!$%@?ę). Według specyfikacji producenta tychże oringów nie szkodzi im:
Aliphatic Hydrocarbons (propane, butane, petroleum oil, mineral oils and greases, diesel fuel and fuel oil); Dilute acid, alkali and salt solutions at ambient temperatures; water up to 100
@Mattovsky: ja czyszcze co 2-3 smarowania nafta świetlna. A smaruje ketten s100 co 600-1000. Kupiłem kiedyś jakiś spray do czyszczenia to mi łańcuch później piszczal a smaru nie żałowałem. Przez jakiś czas używałem też tego bel Raya ale s100 się dłużej utrzymuje.