Wpis z mikrobloga

@gttg: Znam książkę Lucasa, nie zgadzam się z wszystkimi jej tezami, chociaż spełniła na zachodzie dość istotną funkcję, tj. rozszerzenie terminu holocaust o przedstawicieli również innych niż Żydzi narodów, w tym gł. Polaków. Nie przeczy ona jednak, że ponad 50% osób wymordowanych przez Niemców to europejscy Żydzi, gł. byli obywatele II RP, w tym wielu zasymilowanych. I dalej - Polaków dotyczyły inne prawa niż Żydów, konfiskacie podlegał cały majątek rodzin żydowskich,
  • Odpowiedz
@AAA90: poczytaj wywiady związane z tą książką, sporo historyków się z nią zgadza ale publicznie tego nie mówią z obawy o atak medialny jakiego doznał autor.
Ogólnie teoria, że ginęli głównie Żydzi trochę spłyca Holocaust i wybiela Niemców gdyż duża liczba ludzi jakby nie patrzeć nie przepada za Żydami więc ten Holocaust delikatnie mówiąc nie przeszkadza im.
Jednak gdyby ci ludzie mieli wpojone, że zginęło również masę innych ludzi a nawet
  • Odpowiedz
spełniła na zachodzie dość istotną funkcję, tj. rozszerzenie terminu holocaust o przedstawicieli również innych niż Żydzi narodów, w tym gł. Polaków.


@tigletpilesarus: i to jest właśnie prawidłowa droga. Wyżej wyjaśniłem dlaczego jest to ważne. Żydzi powinni wspierać Polaków i razem pielęgnować pamięć o holocauście i dbać o to, aby historia nie została zniekształcona. Razem cierpieli na wojnie to i razem powinni dbać o sprawiedliwość po wojnie. Ale niestety tak nie jest..
  • Odpowiedz
@Dokkblar: nie chodzi mi o polskie złoto, a o niemieckie. Te jest chyba trzymane w USA w Fort Knox. Z tego co kojarzę Niemcy chcieli na nie spojrzeć, a amerykański FED kazał im biec sprintem
  • Odpowiedz
@Templar: sporą kasę czy drobne? > > Przychody z inwestowania złota na rynkach finansowych przyniosły NBP w 2016 roku 29,8 mln zł. Stanowiło to 0,2% wartości zdeponowanego złota. W latach poprzednich przychody wyniosły w 2015 r. - 28,7 mln zł a w 2014 r. - 15,8 mln zł

A historia uczy nas, jak można ufać UK
  • Odpowiedz
@AKAPony: Może to dlateogo że byłem tylko tydzień i było trzeba do znajomych wpaść (więc się jeździło głównymi drogami).
Po za tym Niemiecki hotel przy Polskim to dosłownie syf (pełno kurzu i trochę pajęczyn).
Jedyne co mi się podobało to śniadanie.
  • Odpowiedz