Wpis z mikrobloga

Hej. Szukam opcji jakiejś konsoli przenośnej, na której mógłbym emulować cały przekrój gier z wielu konsoli. NES/SNES/GBC/GBA. Da się coś takiego zrobić na czyimś istniejącym? Słyszałem, że na PSP można zemulować GBA, może w tę stronę powinienem uderzyć? Myślałem też nad zrobieniem retropie handhelda.. Wykop doradź pls
#retrogaming #retro #gry
  • 25
@G-R-B: Ekran dotykowy nie ma startu do zwykłych przycisków, kolego.
@Vecarius: Kupiłem swój razem z GBA i niestety trudno mi powiedzieć, ile powinien kosztować. Doczytaj tylko na stronie producenta, czy ma wbudowany emulator.

EDIT: Znalazłem to na allegro, powinno być OK a cena też spoko raczej.
@Vecarius: PSP jest to dobry kombajn do emulacji gier. Ja jednak potrzebowałem czegoś mniejszego i padł wybór na Sony Ericssona X10 mini pro. Nie wiem jak działa emulacja SNESa ale resztę konsol co wymieniłeś odpala
@Vecarius: Z doświadczenia, budowa własnej konsoli się nie opłaca, ogromy koszta i zużycie czasu a efekt końcowy jakością wykonania czy wydajnością nie ma szans się zbliżyć do kieszonsolek.

Ogólnie w tym momencie najtaniej i chyba najlepiej wychodzi PSP. Czas pracy na baterii spoko, ilość systemów które możesz zemulować także. Ja sam korzystam z DS-a to takich rzeczy ze względu na to że trzyma najdłużej na baterii ale on się trochę nie
@Vecarius: przeróbka wygląda na wszystkich modelach identycznie. Ja miałem model 3004 ale za długo nie mogłem na niej grać jak leżałem, bo ręce się szybko męczyły. Teraz jakbym miał brać to chyba wziąłbym model 1004, ponieważ ma lepszy chwyt
Swego czasu miałem PSP i elegancko śmigał na tym emulator gba, a co do przeróbki miałem coś co nazywało się "ChickHen". Sprawdzone więc mogę śmiało polecić
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dzięki Wam zdecydowałem się na kupienie PSP i odpalaniu na nim gierek. Teraz która wersja jest, hmm, "najlepsza"?
@Vecarius Ogółem najlepsze jest PSP "go", ale nie posiada napędu UMD. Jeśli musisz go mieć to kolejna porządna jest seria 3000 - lepszy ekran od 2000 i mniejsze poprawki. Nie daj też się naciąć na najnowsze PSP Street, seria chyba E coś. Robione po taniości, ze słabych plastików, z głośnikiem mono i bez Wi-Fi.