Wpis z mikrobloga

1. Kup flagowego Androida z zeszłego roku, hehe;
2. Rozpakuj, uruchom, zobacz wersję systemu;
3. 6.0.1;
4. Android, Ty zły systemie;
5. Wczoraj konferencja Apple'a
6. Tim Cook oczywiście jak co roku wbija szpilę w konkurencję o to tym slajdem https://pbs.twimg.com/media/DBk3LlnXoAALO26.jpg
7. Android, Ty zły systemie [2];

Android w kwestii aktualizacji systemu jest w lesie. Czasem mam wrażenie, że szybciej jest kupić flagowca z najnowszą wersją systemu aniżeli czekać na zeszłorocznych modelach aż jaśnie Pan producent wrzuci aktualizacje.

#android #ios
  • 96
@ethics: @brzytew: Lubię Androida, ale takie zagrywki są po prostu słabe w porównaniu do iOS'a który nie ma chorej fragmentacji wersji.

No wiesz, w nowszych wersjach Androida to nie tylko zmiany dla użytkowników, ale i dla programistów. Trzeba dbać o kompatybilność z starszymi urządzeniami (pisanie haków, brak możliwości skupienia się na najnowszych elementach API) bo producentom tyłka się nie chce ruszyć i mają takie podejście.
@lent: I jednocześnie zaleta, bo możesz kupić telefon za grosze a nie 4 tysiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą zdecydowana większość użytkowników nie potrzebuje aktualizacji.


@OstatecznyArgument: Ja wychodzę z założenia, że jak masz coś robić to rób to dobrze. I producenci robiący tanie telefony oferują ludziom gówno. To wprawdzie nie ich wina, że ludzie lubią żreć gówno, tak już jest. Ale widzę to po telefonach znajomych,
@lent po telefonie za 200zl nie ma się raczej czego spodziewać , więc po co je poruwnywac do telefonu za 4000


@trejn: Nie porównuję ich, bo to nie ma sensu. Twierdzę tylko, że producenci sobie strzelają w stopę, bo ludzie kupując ich najtańsze modele wyrabiają sobie opinie o marce.
@lent

Ja wychodzę z założenia, że jak masz coś robić to rób to dobrze. I producenci robiący tanie telefony oferują ludziom gówno.

Trochę pieprzysz. Za 800 złotych, czyli mniej więcej tyle ile wyszło mi za i770k (czy jak on się nazywał, świetny telefon) masz nawet dziś całkiem przyzwoity telefon. Z procesorem Qualcomma, że średniej półki (Snapdragon 625), 8 rdzeni, 2GHz, nowoczesny proces 14 nm, dużo ramu, fHD, itd.

Jasne, że za 300
Za 800 złotych, czyli mniej więcej tyle ile wyszło mi za i770k (czy jak on się nazywał, świetny telefon) masz nawet dziś całkiem przyzwoity telefon.


@morgahard: Tak, ale nie będzie on dobry przez 4 kolejne lata. Jak ktoś kupił telefon 4 lata temu za 700 zł to dziś pewnie na niego klnie.

Po co wyłączać w routerze funkcję zgodności z n to tego nie do końca rozumiem...


Żeby w domu mi
@lent

Tak, ale nie będzie on dobry przez 4 kolejne lata. Jak ktoś kupił telefon 4 lata temu za 700 zł to dziś pewnie na niego klnie.

Nie no, wtedy wymieniasz co dwa lata jak bozia przykazała. Ale ja i tak wolę wymienić co dwa lata niż kupić lepszy na cztery lata.

Aktualizacje to często bywają skandalem, nie wiem po co producenci robią po kilkanaście niewiele różniących się modeli, a potem olewają