Wpis z mikrobloga

@Hardporecorn: Właśnie na szybkości porównałem sobie na Global Firepower Military Rank oba kraje i nieciekawie to wygląda z perspektywy Kataru. Siły w każdym aspekcie kilkukrotnie mniejsze.
Nie wiem jak z wyszkoleniem, bo w Jemenie Saudowie radzili sobie nie najlepiej.
@JanLaguna: Oj tam, jak Sułtan zdąży to Katar też będzie miał boosta, nawet lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
De facto, gdyby Arabia Saudyjska zaatakowała Turków w Katarze, to zaatakowałaby NATO, na co chyba NATO powinno odpowiedzieć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kam966: No, Iran coś też deklarował wsparcie Kataru i Turcji. Trochę dziwne i przerażające, że coś takiego się tak szybko dzieje.
@kam966: I właśnie dlatego Sułtan jest tu kluczową postacią, a raczej jego szybka reakcja. Tutaj to on może być największym zwycięzcą.
Bo albo AS zaatakuje, a Sułtan nie zdąży, to jest dla niego zła opcja.
Ale kolejne to Sułtan zdąży, AS nie zaatakuje, Sułtan obronił Katar, Katar się odwdzięcza, Iran chyba też szczęśliwy, również może poszerzać swoje wpływy w Katarze, o ile sułtan pozwoli.
Kolejna opcja to Sułtan zdąży, AS zaatakuje,
@Hardporecorn: > De facto, gdyby Arabia Saudyjska zaatakowała Turków w Katarze, to zaatakowałaby NATO, na co chyba NATO powinno odpowiedzieć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Totalna bzdura.


 Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach
@Apox: No dobra, to teraz w mojej głowie rodzi się pytanie. Po jaką cholerę Turcja jest w NATO, skoro pomoc otrzyma tylko i wyłącznie, jeśli zostanie zaatakowany mały jej skrawek, który leży w Europie? Przecież ich obecność przy tym artykule nie ma żadnego sensu.
@Hardporecorn: To nie jest do końca tak jak piszesz z tym interesem Turcji.

Przy kryzysie Turcja-Rosja think tank i prawnicy brali na tapetę artykuł 5.

W skrócie :
- Po zestrzeleniu Myśliwca rosyjskiego NATO było by w trudnej sytuacji w przypadku na "mądrą agresję" (taką która była by odwetem na zestrzelenie ich maszyny) Rosji na Turcję.

- Atak np. Egiptu na europejską część Turcji oznacza odpalenie art.5

- Atak np. Egiptu