Wpis z mikrobloga

@Mesmeryzowany: dodatkowo w twoim linku jest napisane, że Turcja już dawno pożegnała się z turniejem we Francji. Ja natomiast piszę o meczu, na Australijskiej ziemi, podczas którego upamiętniają 2 zabite obywatelki swojego kraju. Jeśli dalej nie widzisz różnicy to wpółczuję.
  • Odpowiedz
@DJtomex: A ile razy europejskie drużyny uczestniczyły w meczach w Afryce, Azji czy na Bliskim Wschodzie, podczas których ogłaszana była minuta ciszy?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: trochę głupoty gadasz. Moment który jest na zdjęciu jest jeszcze zanim rozpoczęła się minuta ciszy. Podczas "minuty" piłkarze obu drużyn stoją w miejscu. Jedna różnica jest taka, że jedni stoją w linii, a inni na swoich pozycjach.

Widać że gdy "minuta" się kończy piłkarze Arabii zaczynają się rozbiegac po boisku. Więc jak dla mnie uszanowali ofiary zamachu, tylko zrobili to w lekko inny sposób. Może przed meczem nie wiedzieli że to
  • Odpowiedz
@ikar4 to obejrzyj jeszcze raz. Niestety nagranie jest tragiczne - praktycznie nie pokazuje piłkarzy Arabii w trakcie minuty ciszy, ale od momentu w którym spiker kończy gadać widać tylko jednego piłkarza Arabii który chodzi po murawie (nie biega, czy się rozciąga, tylko po prostu chodzi). Pozostałych których pokazali stali w miejscu. Nie patrz na to co dzieje się przed mową spikera (to nie jest minuta ciszy).
Jedyne do czego można się przyczepić
  • Odpowiedz
@wajdzik: To, że tych piłkarzy nie widać w trakcie nagrania nie znaczy, że stoją w spokoju. Widać jednego przechodzącego, nie sądzę że pozostali zachowywali się inaczej. Nie wiem co mieliby zresztą robić żebyś uznał, że faktycznie doszło do "oczywistej zniewagi" - biegać w kółko? A realizator zapewne celowo pominął pokazywanie zachowania zawodników z Arabii, żeby nie podsycać afery i nie promować tego typu zachowań. Dodatkowo, jeśli nawet staliby w miejscu w
  • Odpowiedz
@saracenxc: czy drużyna to nie wiem, ale na pewno w polskiej ludzie zdarzało się zakłócanie minuty ciszy przez kibolskie bydło, które zapewne zachowaniem drużyny Arabii jest teraz oburzone i #!$%@? komenty na fb jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@rajet: Niestety tak, zdarzają się zakłócania minuty ciszy i to nie tylko przez "kibolskie bydło" w polskiej lidze, jak raczyłeś ująć, dlatego często zamiast minuty ciszy robi się "minutę aplauzu".
s.....c - @rajet: Niestety tak, zdarzają się zakłócania minuty ciszy i to nie tylko p...
  • Odpowiedz
@DJtomex: spoko, ale Arabia Saudyjska jest (obok USA i Izraela) głównym architektem wojny w Syrii i aktywnie bombarduje cywilów w Jemenie, więc można śmiało powiedzieć, że Saudowie też mają w dupie, że ludzie na Bliskim Wschodzie giną.
  • Odpowiedz
ile razy europejskie drużyny uczciły ofiary zamachów w Afryce, Azji czy na Bliskim Wschodzie?


@DJtomex: Odpowiem może mało poprawnie politycznie, ale dosadnie:

Europejskie drużyny nie raz uczciły ofiary takich zamachów, chociaż... kogo to tak naprawdę obchodzi? Nie jest ważne co się dzieje gdzieś na peryferiach świata, każdy ma w dupie takie zamachy. Co innego gdy dzieje się to w środku cywilizacji zachodniej - to wtedy każda ofiara ma znaczenie. Tak było,
  • Odpowiedz