Wpis z mikrobloga

@kotbehemoth: Wg wiedzy medycznej sprzed 20 lat tak. Wtedy też uważano, że margaryna jest zdrowa i przeciwdziała miażdżycy. Nowe badania jednak wskazują, że jest odwrotnie. Że krótkołańcuchowe i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w kokosie i maśle wykazują właściwości prozdrowotne.
  • 0
@feuer ja do końca nie wiem czemu są tacy grubi Indonezja ma w sumie zbliżoną kuchnię, opartą o ryż, mleczko kokosowe i olej palmowy. A tak jak Indonezjki sa zgrabne tak Malajki mają dupy jak szafy trzydrzwiowe.
@kotbehemoth: Wikipedia jest źródłem informacji, które może aktualizować każdy i podpierać się źródłami dobranymi na swoją korzyść (jeśli taką posiada), czego praktyki są widoczne gołym okiem w sferze polityki (i nie tylko, bo takie selektywne dobieranie badań właśnie przeprowadzały firmy produkujące margaryny i jechały 20 lat na kłamstwie, że jest zdrowa), dlatego powinno się czerpać dane z wielu źródeł, na przykład, jak wspomniałeś, od rdzennych mieszkańców, gdzie pokarm ten jest na
  • 0
@feuer Z bogactwem to bym tego aż tak nie łączył. Japonia jest dużo bogatsza a oprócz zawodników sumo nie ma wielu grubasów. Właśnie mogą sobie pozwolić na jedzenie rzeczy lepszej jakości zamiast byle gówna smażonego na głębokim oleju (palmowym). Ale faktycznie w Indonezji mniej się chyba smaży i jest ciut więcej warzyw. No i nie ma nasi kandar, ani ogólnie muzułmanów pochodzenia indyjskiego z ich gównianym (chociaż smacznym) jedzeniem.