Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem ElementaryOS, wszystko w porządku po za tym, że po instalacji sterowników nvidii 375 (jak dobrze pamiętam) laptop zaczął się lekko grzać i wiatraki głośno chodzą jakbym grał w coś bardziej wymagającego. Prime zainstalowany, tlp zainstalowane, nie chce używać samego Intel HD, wolałbym w drugą stronę, aczkolwiek na baterii też pracuje więc energia musi się zgadzać. Linux używany głównie do programowania, musiałem zainstalować na dysku bo na wirtualnej maszynie miałem mega kiepską wydajność.
Czy ktoś miał podobny problem? Widzę w internecie, że jest to powszechne na przeróżnych distro ale zazwyczaj tlp załatwia sprawę.
Na komputerze mam też windowsa. Sprzęt:

CPU: i7
GPU: Intel HD + GTX860
RAM: 16GB
SSD: 250gb

#linux #elementaryos #ubuntu
  • 8
@Buckethead twoje działanie jest bez sensu, grzeje się ponieważ działa nvidia która wytwarza dodatkowe ciepło i nic z tym nie zrobisz, zauważ że jak na Windowsie odpalasz grę to też laptop zaczyna głośniej chodzić mimo że masz dopiero intro, właśnie dlatego bo uruchomiła się nvidia, a tak twój laptop działa na intelu.
@rekoj: Nie jest bez sensu, bo w windowsie mam urchomione kilka programow, w tym 3 przegladarki i laptop nie jest w ogóle obciążony a co za tym idzie cichutko chodzi i nic się nie grzeje, na linuksie po samym zalogowaniu zaczyna #!$%@? i grzać jakbym grał od kilku godzin.
@Buckethead: cat /proc/acpi/bbswitch
jak masz off nvidia jest wylaczona, jak masz on nvidia jest wlaczona, na linuxie mozesz uzywac grafiki intela i miec jednoczesnie wlaczona nvidie, do np jakis obliczen na gpu. Z mojego doświadczenia wiem że nowe sterowniki nvidii mają problem z wyłączaniem jej całkowicie, ja na tej samej karcie używam wersji 340. Moj laptop tez buczy na wlaczonej nvidi, zrozum ze windows automatycznie przelacza grafike i nawet tego nie
@Buckethead: Jakis postep w walce z NVIDIA? Tez mam hybrid graphics i troche nad tym ubolewam. Chcialem przerzucic sie na solus os ale tam ten problem jest chyba jeszcze bardziej napietnowany niz na Elementary. Laptop jest tak nagrzany ze moge na nim smazyc jajecznice ( ͡° ʖ̯ ͡°)