Wpis z mikrobloga

Przychodzi murzynka 100%, fryzurka afro, pachnie jak murzynka (dla białasa to nie jest sexy)


Poważne pytanie mirki, co miał na myśli podmiot liryczny sugerując, że zapach murzynki nie jest sexy dla białego człowieka? Jak pachnie murzynka? Nigdy nie byłem z murzynką, więc nie wiem.. nie jestem uprzędzony i wydaje mi się, że w grę wchodzi rasistowskie #!$%@? starszego pana.

Czym wyróżnia się zapach murzynki? Będę wdzięczny za właściwe, obrazowe metafory

#zapytajwykop
  • 45
@unknown_stranger:

Racial differences usually result from genetic adaptations to climate. Dark skin is protected from sunburn, but absorbs more heat, produces more sweat. Blacks sweat more than whites. As sweat evaporates it cools ... good ... but ... sweat carries with it many organic and inorganic compounds, pretty much same as in urine, which beneficial bacteria on the skin consume and "poop" on the skin. Blacks wind up with more pee
@Kapitalis: To samo słyszałem o Azjatach spożywających dużo glutaminianu sodu.. Masz na myśli rdzennego hindusa smakosza curry?

Zastanawiam się jak pachnie taka zeuropeizowana murzynka na zwykłej diecie.

zakładam, że rdzenna Afrykanka pachnie całkiem dobrze; dieta bogata w błonnik, kasze, ryż, warzywa, owoce, niezbyt dużo mięsa. A taka europejska stołująca się w fastoodach jak może pachnięć? Czosnkiem i zgnilizną?
@unknown_stranger: Wiadomo że na zapach potu wpływa dieta jak ktoś wyżej napisał, zapach ciała murzynów/białych/hindusów może się różnić, ale jeśli woń jest nieprzyjemna i wyczuwalna na co dzień oznacza to jedynie tyle że dana osoba ma problem z higieną (Nie licząc jakichś ekstremalnych przypadków typu choroba), ewentualnie wtedy gdy gadasz z osobą która uprawiała niedawno jakiś intensywny wysiłek fizyczny (człowiek się zwyczajnie poci itp.). To jest jedyne normalne wytłumaczenie, nie ogarniam