Wpis z mikrobloga

Przychodzi murzynka 100%, fryzurka afro, pachnie jak murzynka (dla białasa to nie jest sexy)


Poważne pytanie mirki, co miał na myśli podmiot liryczny sugerując, że zapach murzynki nie jest sexy dla białego człowieka? Jak pachnie murzynka? Nigdy nie byłem z murzynką, więc nie wiem.. nie jestem uprzędzony i wydaje mi się, że w grę wchodzi rasistowskie #!$%@? starszego pana.

Czym wyróżnia się zapach murzynki? Będę wdzięczny za właściwe, obrazowe metafory

#zapytajwykop
  • 45
@unknown_stranger:
Przykładowo Egipcjanie bardzo nieprzyjemnie pachną z mojej perspektywy. Na wycieczce do Egiptu zwróciłem na to uwagę.

znajdziesz ludzi

@empee:
A jak to wytłumaczysz że w pl spotykam śmierdzącą osobę 1 na 100, a Egipcie każdy którego spotkałem mi śmierdział?
A jak to wytłumaczysz że w pl spotykam śmierdzącą osobę 1 na 100, a Egipcie każdy którego spotkałem mi śmierdział?


@wamaga: Tzw dane anegdotyczne :) To ze Tobie i Twoim znajomym cos smierdzi nie znaczy ze obiektywnie smierdzi. Ja spotykalem sie z murzynkami ktore rzeczywiscie mialy mocny zapach i z takimi ktore niczym sie nie wyroznialy wiec moje doswiadczenia sa inne.
@unknown_stranger Czarni mają w składzie swojego potu kwas izomasłowy - stąd ten nieprzyjemny dla innych ras zapach. Zapach swojego nauczyciela od angielskiego z podstawówki (pochodził z Liberii) pamiętam do dziś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale żeby było po równo to np. my Azjatom śmierdzimy na kilometr przez znacznie większe zagęszczenie gruczołów potowych niż u nich. Kwestia adaptacji do środowiska.