Wpis z mikrobloga

Myślałem że pewne sprawy są znane i oczywiste ale wciąż widzę komentarze w których ludzie w ogóle nie biorą ich pod uwagę. Zapytam więc o jedną z PODSTAWOWYCH rzeczy w formie osobnego wpisu, może ktoś to dostrzeże i przemyśli.

Chodzi o monitoring ze szpitala w Port Ghalib, a konkretnie odmowę wydania WYŁĄCZNIE nagrań z kamery znajdującej się naprzeciw sali z której okna rzekomo "wyskoczyła" Magda, a więc nagrań kluczowych bo mogących zawierać co naprawdę się tam stało.

Proste pytania:

* Po co by ukrywano coś na czym by nie było nic do ukrycia (czyli nic sprzecznego z tym co szpital twierdzi)?

* Gdyby to nagranie pokazywało wydarzenia zgodne z tym co twierdzi szpital (czyli samodzielny wyskok z okna) to przecież byłoby to wręcz W INTERESIE SZPITALA by to nagranie udostępnić, bo to by ich całkowicie i natychmiast oczyszczało i w zasadzie zamykałoby sprawę (przynajmniej w ich zakresie). Więc dlaczego szpital działa WBREW WŁASNEMU INTERESOWI i odmawia udostępnienia akurat tego co w sposób bezdyskusyjny potwierdzałoby ich wersję? Dlaczego akurat tylko tego?

* Zakładając że na nagraniach z tej kamery nie ma nic ważnego (bo np. drzwi od sali były przymknięte i nic nie było widać poza pustym korytarzem) to tym bardziej nie byłoby powodu by odmówić ich (i TYLKO ich) wydania.

* Zakładając że szpital uważa, że widoczny na nagraniu wyskok jest zbyt drastyczny do publicznego pokazania (lub naruszałoby to godność/prywatność Magdy), oczywiście mogliby udostępnić nagranie tylko do momentu jak zbliża się (sama, bez niczyjej "pomocy") do okna i w tym miejscu przerwać. Nie mieli nic przeciwko pokazaniu kilkukrotnej brutalnej szarpaniny na korytarzu, a nie chcą pokazać rzekomej szarpaniny z pielęgniarką?

* Czy biorąc pod uwagę wszystko powyższe jedynym logicznym wytłumaczeniem odmowy wydania AKURAT TYLKO TEGO nagrania (lub choćby jego części, bez samego momentu "wyskoku") nie jest aby to, że ukazuje ono COŚ INNEGO niż się oficjalnie twierdzi?

Jeśli ktoś zna jakiekolwiek inne logiczne wytłumaczenie, proszę mnie oświecić.

#magdazuk #csiwykop #magdalenazuk
  • 24
  • Odpowiedz
pełna informacja całodobowa :)


@stopmanipulacji1111: Do usług :) A tak na poważnie, już po prostu nie mogę patrzeć jak ludzie bezkrytycznie powielają bzdury nie zadawszy sobie choćby 5 minut by to samemu sprawdzić. Kopiują tę bzdurę o balsamacji jeden od drugiego od ponad miesiąca i robi się łańcuszek św. Antoniego.

Więc podałem chyba tyle linków (w tym obowiązujące rozporządzenie Ministra Zdrowia - jedyne co prawnie reguluje tę kwestię w Polsce) że
  • Odpowiedz
@gigaset: Brak informacji to też informacja. Moja hipoteza. Nie była w 307. Była na parterze i daltego im uciekła bo lataja za nia poza ogrodzony teren szpitala. Pewnie wszystkie piętra szpitala wyglądaja tak samo.
  • Odpowiedz
Moja hipoteza. Nie była w 307. Była na parterze i daltego im uciekła bo lataja za nia poza ogrodzony teren szpitala. Pewnie wszystkie piętra szpitala wyglądaja tak samo.


@Evergreengo: Całkiem prawdopodobne. Tylko że to wykluczałoby obrażenia od upadku, więc musiałyby powstać inaczej...
  • Odpowiedz