Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na drukarkach? Mój zasłużony Brother DCP-145C przestał drukować na czarno, ale po tylu latach miał prawo przejść na emeryturę. Zrobiłem research i aktualnie chyba najlepszy wybór to j105 lub t500w. Drukarki podobne z tym, że ta ostatnia ma stałe kartridże do których samemu się wlewa tusz. Cenowo podobnie. W opisach tej drugiej wspominają też o jakimś systemie czyszczącym i tutaj nie wiem czy to to samo co miałem w 145c czy może jakieś inne rozwiązanie? Pytam bo w opisach j105 nie ma o nim mowy. #drukarki #drukarka #brother
  • 10
@Tortex: różowy kupił ostatnio t500w i zadowolony:) myślał, też nad epsonem 365 czy coś koło tego(też na dolewane tusze z butelek). Jakość grafik gorsza niż w moim canonie, nie ma automatycznego duplexu, ale sam bajer z dolewaniem atramenmtu fajny.
@desygnat: Myślałem też o epsonie, ale miałem brothera to jakoś bardziej skłaniam się ku tej opcji. Pytanie czy poza dolewaniem różni się to coś od j105. Wydaje mi się, że kartridże wyjdą jednak ciut taniej i jest ich pełno.
@Tortex: ale podrożały te drukarki xd nie wiem czym się różnią. Ile ml ma wkład i ile kosztuje skoro mówisz, że wyjdzie taniej? mnie zraził brother tym, że dwa razy w mojej dcp 135 zatkało dysze czy co tam jest. Raz to naprawiłem, a drugi raz już się uratować nie dało(nieoplacalna naprawa)
@desygnat: No mi też zatkało czarny, ale po bodaj 8 latach, więc nie jest źle. Przynajmniej tusze po 2zł były. W zasadzie poza wifi ten nowy j105 niewiele się różni od tego mojego dcp-145c. Mam wrażenie wtedy te urządzenia były tańsze.
@siabb: Ale szału nie ma. Mam wrażenie, że stary DCP-145c lepiej drukował i przede wszystkim szybciej. Tutaj obudowa dużo gorszej jakości i wolne drukowanie. Całe reszta na tym samym poziomie, może tusze będą dłużej. Oby.