Wpis z mikrobloga

Przy włączonym silniku z tyłu cieknie mi paliwo.

Elo Mirki, mam mega problem. Jestem właśnie w trakcie powrotu do domu samochodem z Hiszpanii i zauważyłem, że jak jadę, to przy otwartym oknie strasznie śmierdzi mi benzyną. Zatrzymałem się, zostawiłem włączony silnik i widzę, że cieknie mi pomiędzy kołami, bliżej tylnego, po stronie baku paliwowego. Później zauważyłem przy okazji, że jak podjezdzalem na parking, to ciągnęła się za mną kreska benzyny,a pod samochodem zrobiła się niemala plama. Przy wyłączonym nic się nie dzieje. Ktoś wie, co to może być? Sam podejrzewam, że to może być coś z pompą, ale z mechaniki samochodowej mistrzem nie jestem. Przed chwilą zatankowalem i po przeliczeniu nieźle skończyło mi spalanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ~7.2l/100km do prawie 10

Astra 1 '97 w benzynie.

#motoryzacja #opel #samochody #mechanikasamochodowa
  • 10
@greebqmaster: może dziurka w baku? trzeba zajrzeć pod auto skąd dokładnie leci. Jeśli tylko w czasie jazdy, to może gdzieś z przewodu paliwowego (ciśnienie tylko w czasie pracy pompy), a jeśli kapie nawet na postoju, to bak.
O ile sam szybko nie znajdziesz źródła (wtedy mógłbyś sobie poradzić taśmą uszczelniającą czy nawet jakąś poxiliną), to znajdź mechanika lepiej. Dla niego chwila szukania na kanale, a jeśli masz jeszcze kawał drogi do
@greebqmaster: sprawdź szybkozłączki na filtrze paliwa

a w ogóle najlepiej weź szmatkę i wytrzyj wszystko, włącz na chwilę silnik i zlokalizuj źródło wycieku

jak gdzieś na przewodach to taśma + trytrytki załatwą sprawę przynajmniej do powrotu do domu

pompka raczej nie bo chyba zwykle siedzi od góry w baku. Nawet się do niej nie dobieraj bo cała kabina wypełni Ci się oparami paliwa

@benzdriver: jeśli to przewody pod autem to
@nikciemny: @wonsz_smieszek: @benzdriver: @TheOldMan: @tl-dr: Dzięki za porady Mircy. Sorki, że tak długo zwlekałem, ale nie miałem zbytnio okazji, żeby do tej pory odpisać. Problemem był przerdzewiały filtr paliwa. Zdarli ze mnie 50 EUR i 15 minut później już wróciliśmy na trasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Saute: Prawda to, od spodu nie wygląda najciekawiej. Ale nie można powiedzieć, że to grat, bo