Wpis z mikrobloga

ostatnio zmieniłem kompletnie zdanie o moderacji


@Mald: do tego wystarczy jakikolwiek kontakt z nimi, nie bez powodu oddelegowali @a__s do latania po wykopie i łagodzenia oraz tłumaczenia bzur popełnianych przez moderację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov: Też tak myślałem kumplu, ale ostatnio miałem z nią kontakt i oddelegowała mnie do kontaktu wykopowego bo moderami zajmuje się niejaki Marcin który prawdopodobnie nawet nie ma tutaj konta, a jak ma to siedzi konkretnie ukryty.
Miałem z nim kontakt dwa razy, na jedno nie odpowiedział, na to odnośnie tagów a mimo to dostałem na mail pytanie czy odpowiedź była zadowalająca a w drugim przypadku dostałem odpowiedź na dwóch typowych
@Mald: mi się wydaje że napieprzają losowe przyciski, bardzo żadko się zastanawiając. Jakby kolejno x osób raportowało jakąś osobę za multi to pewnie za którymś razem by siadło.
@monochromatycznie Został zbanowany miesiąc temu za nieodpowiednie treści chyba na 2 tygodnie. Potem przedłużyli mu bana do miesiąca, wrzucając tekst o multi. Wczoraj wrócił z banicji, dzisiaj dostał kolejny miesiąc za to samo, a nic konkretnego nie napisał.
Tylko że on multi nie miał


@piotr-zbies: @Saper9: Przejrzałam historię konta wspomnianego użytkownika. Jeśli twierdzo on, że nie ma multikonta, to najwidoczniej nie mówi Ci prawdy.

1. Osoba ta dwa tygodnie temu dostała bana za naruszenie regulaminu, nieodpowiednie treści (powodem bana było zdjęcie zmasakrowanego ciała - przypominam, że regulamin zabrania publikacji tak drastycznych treści). Ban miał trwać 6 dni.

2. W trakcie bana użytkownik ten zakłada kolejne konto: https://www.wykop.pl/ludzie/bijiwijigas/ szybko
@a__s To zdjęcie zostało opublikowane z użyciem pastebina. Moglibyście nas wszystkich pobanować, bo wiele treści drastycznych i propagandowych przesyłamy z użyciem tej strony (oraz justpaste.it), a jest to czasem niezbędne do funkcjonowania tagu, jednocześnie nie łamiąc regulaminu ws. treści drastycznych i popularyzacji fanatyzmu religijnego.
@piotr-zbies: Rozumiem, ale Wykop nie został stworzony do rozpowszechniania tego typu materiałów. Staramy się przymykać oko na wiele rzeczy, bo rozumiemy, że robicie kawał dobrej roboty informując o tym co dzieje się w Syrii, ale po jednej stronie mamy Was, a po drugiej użytkowników, którzy zgłaszają tego typu treści - i zgodnie z regulaminem, w tym sporze to oni mają rację. Moderacja jest tu pomiędzy młotem a kowadłem. I jeżeli pozwolimy
@a__s: dobrze, wycofuję się z zarzutu braku multikonta. Tylko jeszcze jedno zastrzeżenie

powodem bana było zdjęcie zmasakrowanego ciała - przypominam, że regulamin zabrania publikacji tak drastycznych treśc


Czy , mniej więcej, 2 lata temu nie doszło do porozumienia , że na #syria możemy wrzucać takie rzeczy, o ile nie będziemy dawać linka bespośredniego, tylko do np. Do pastebin ?

Rozumiem zarzuty dotyczące wrzucania coraz to nowszych tresci nieodpowiednich ( np. Pierogi