Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, opiszę problem do którego mam garść pytań.
Mam jako dysk C dysk SSD o pojemności 128 GB jest na nim tylko windows z tylko moim profilem + jakieś małe programy no i oczywiście sterowniki. Według windowsa to wszytko pozostawia 9,04 GB wolnego ze 110 GB. Używałem już CCleanera do usunięcia jakiś starych plików itp
Pytania:

- Macie jakieś sposoby na lokalizowanie tych programów które zajmują więcej niż powiedzmy 0,5 GB? Przejrzałem już oczywiście program files i program files x86 ale i tak znalazłem tylko kilka, generalnie ciężko w tym grzebać

- Jak mogę znaleźć pliki i foldery zajmujące sporo miejsca ( po za oczywistym mozolnym sprawdzaniem właściwości każdego z nich)

- Najlepszym rozwiązaniem pewnie byłby format, tyle że musiałbym go przeprowadzić z pendrive'a mieliście z tym do czynienia? Czy w połowie instalacji po formacie dysku coś sie #!$%@? i zostane bez OS'a ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- I generalnie po takim durnym wejściu w dysk i kliknięcie na każdy z folderów -> właściwości to ich wielkości podsumowują się do 91.828 GB czyli teoretycznie powinienem mieć wolnego miejsca 19 GB a nie 9 GB czemu tak nie jest?

- Przy uruchomieniu komputera na dysku potrafi być 9 GB wolengo miejsca a po jakimś czasie będzie to już np 7 GB czy nawet 2 GB, mimo że lokalizacje plików tymczasowych windows przestawiłem na inny dysk, dlaczego tak jest?

Dziękuje i pozdrawiam
#komputery
#dyski
  • 12