Wpis z mikrobloga

Panowie spod tagu #piwowarstwo chciałbym poprosić o pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Planuję niedługo uwarzyć swoją pierwszą warkę. Kompletuje zestawik i wybrałem następujące elementy:
- zestaw startowy z browamatora,
- termometr elektroniczny,
- myjka do butelek,
- Desprej 500 ml - środek dezynfekcyjny z rozpylaczem
- Jodowy wskaźnik skrobi 20 ml

Do tego wybrałem zestaw surowców - BA Colorado Double IPA 18° oraz dodatkowe 11g drożdzy US-05

Co jeszcze warto dokupić lub zamienić (jakieś menzurki etc)? Lepiej kupić składniki oddzielnie czy taki zestaw będzie ok na pierwszy raz? Chłodnice, duży garnek będę miał od znajomego.

Dzięki z góry!
  • 19
@niepopieram: Oxi jest w zestawie ale 20g. Wiec jeszcze dorzucę. jest taka rurka , bedzie dobra?

Generalnie zestaw startowy zawiera:
fermentor uniwersalny 30 litrów z kurkiem spustowym,
termometr ciekłokrystaliczny na fermentor 4-28°C,
fermentor uniwersalny 30 litrów z rurką fermentacyjną,
rurka do rozlewu z elastycznym wężem,
kapslownica ręczna "GRETA",
50 kapsli,
areometr ze skalą Ballinga 0-35°,
cylinder pomiarowy do areometru,
łyżka piwowarska,
środek dezynfekcyjny OXI One 20g,
myjka
@jmyung: Jak wiesz, że złapiesz zajawkę i będziesz warzyć to moim zdaniem skompletuj osobno i:
- zamiast grety weź grifo lub HD
- kapsli ze 300 (kosztują grosze a jak się skończą to dupa)
- aerometr kupiłem w Bricomarche od razu z cylindrem za 12zł
- sraczwężyk do filtracji przy okazji z Brico
- łyżka piwowarska w każdej kuchni się znajdzie;)
- oxi - w każdymsklepie chemicznym jako nadwęglan sodu za
@jmyung:
grety nie kupuj
fermentor polecałbym 33L i przezroczysty, wg mnie bez rurki a oba z zaworkami https://www.piwnykraft.pl/pl/p/Fermentor-33-L-z-pokrywka-oraz-skala/214
rurkę do rozlewania chyba warto mieć.
reduktor kupiłem i chyba niewiele to daje.
wężyk igielitowy to faktycznie porażka, twardy jak #!$%@? xD

a za 50 zł to chyba da radę złożyć zestaw na 2x więcej piwa, no może nie double ipa. Ale i tak dla 10litrów by mi sie nie opłacało stawiać garów.
@jmyung: Dobrze ci piszą, ale ja znowu jestem zwolennikiem termometru elektronicznego. Wszystko zależy od tego, czy masz plany zająć się tym na dobre, czy wrzucisz to po pierwszym użyciu do garażu/piwnicy.
@Nivele: @hpiotrekh: @Nemrod: Dzięki! Czyli składam wszystko oddzielnie. Więc lepiej wziąć te dwa fermentory z piwnycraft?

Generalnie mam plan na kilka warek ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kapslownice chyba póki co pożyczę od kumpla, bo on ma jakąś lepszą więc możliwe że grifo.
@jmyung: z piwnego kraftu podałem tylko przykład. Mi podpasowały przezroczyste, bo wszystko widać bez otwierania. No i są nieco większe, w tych mniejszych niestety czasami z pianą się nie mieści. Aczkolwiek sklep sprawdzony przeze mnie kilkukrotnie.
Moja greta po kilku warkach zaczęła masowo ciąć szyjki i teraz szukam raczej z grubym kolnierzem :/
@takimireczek: termometr na podczerwien nie nadaje sie do zacieru, ani do gotowania brzeczki. Co najwyzej mozesz sobie nim sprawdzic ile stopni ma fermentor podczas fermentacji, bo o ile z cialami stalymi radzi sobie w miare dobrze, tak z cieczami (szczegolnie mocno parujacymi) pokazuje glupoty.
@dutrasilva: przeważnie temp pracy do 60 C i cholera wie co powyżej się z nich uwalnia, szybko się niszczą (plamy po kilku warkach) a silikonowe temp pracy powyżej 200 C i wymieniasz jak się rozpadnie a po kilkudziesięciu warkach śladów zużycia nie widzę.
@jmyung: oxy jest do kupienia w auchan na dziale z proszkami, szukaj wybielacza z aktywnym tlenem, koniecznie do białego (w składzie nie moze byc środków powierzchniowo czynnych) takie białe granulki. Stosuje od poczatku i polecam (chemicznie to ten sam składnik a 10x taniej 6zł za 400g) .
Zamiast despreju kup alkohol (moze być izopropanol, albo spirytus ) i zmieszaj z wodą na 80% alkoholu (taka mieszanka najlepiej odkaża)

w ikei jest