Wpis z mikrobloga

AmiMircy, ważna sprawa, z góry proszę o wyplusowanie wpisu w kosmos.

Jak wiecie AmigaOS 4 nie jest specjalnie popularny w Polsce, głównie dlatego, że ceny natywnego sprzętu pod ten system były/są ogromne.

Sytuacja ma się zmienić. A-EON wypuści niebawem AmigaONE A1222 (zwany kiedyś Tabor), jest to płyta główna z procesorem, ze średniej półki, wyceniona wstępnie na $400 (na nasze ok 1500 zł). Jak na amigowe standardy zapowiadana cena jest rewelacyjna i może przyczynić się do popularyzacji i przede wszystkim dostępności OS4 w naszym światku Amiga NG.

Prezes A-EON czyli Trevor Dickinson przyjeżdża na tegoroczne AmiParty do Chełma, będę go namawiać na zbiorowe zamówienie A1222 dla Polaków. Do tego potrzebuję solidnych danych, kto byłby zainteresowany, jaki zakres cenowy jest dla niego osiągalny i ile sztuk chciałby zamówić. Może uda się załatwić zniżkę albo ciekawa ofertę z OS4 czy obudową ala X500+.

W tym celu przygotowałem formularz do wypełnienia: https://goo.gl/forms/nj0gYGTS8r7VZL0O2 (na tę chwilę mam ok 35 chętnych)
O samym sprzęcie możecie poczytać tutaj: https://amigaone.wordpress.com/amigaone-nowe-amigi/topaz/
Filmik poglądowy o AmigaOS 4 załączony, jak coś jest już nieco nowsza wersja. :-)

Zaznaczam, że na razie nie wiadomo co z tego będzie, zbieramy informacje o zainteresowanych a potem zebrane dane przekażemy komu trzeba w celu kontaktu z Wami, potwierdzenia i realizacji zamówienia.

Jeśli są pytania - śmiało pytajcie. Dajcie koniecznie znać innym potencjalnie zainteresowanym!

Z góry dzięki za udział!
Kokos

#amiga #retrocomputing
Kokos - AmiMircy, ważna sprawa, z góry proszę o wyplusowanie wpisu w kosmos.

Jak w...
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@intiryani nawet jakby montowali te procki w szczoteczkach do zębów, to jeśli uda się na nich uruchomić OS4 i jeśli będą stosunkowo tanie to jest to spore święto dla Amigowców zainteresowanych NG. :-)
  • Odpowiedz
to jest to spore święto dla Amigowców zainteresowanych NG


@Kokos: Kiedy do jasnej cholery środowisko "zainteresowanych NG" skopie tyłki osobom, które mają coś do powiedzenia i przetłumaczy im, że zaczynają od dupy strony?

NAJPIERW niech czymkolwiek przyciągną człowieka do przyszłego zakupu, np. fajnym softem, czymś, czego nie ma na innych platformach, a nie gównopłytami po 500 papieru, na których można sobie raptem uruchomić Superfroga z białymi paskami po obu bokach.

Taka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@czarnobiaua wiem. Ty myślisz o Amiga NG w kategorii komputera na codzień, a to błędne założenie. Amiga NG, nie jest dla ciebie. Dla ciebie jest windows, Linux, Mac..
  • Odpowiedz
@Kokos: Nie myśl, że wiesz, co myślę :) Ja myślę o komputerze, który wyjdzie nieco poza krąg tych, którzy myślą, że to będzie komputer przyszłości. Myślę też o tym, jak można udostępnić tę myśl techniczną innym osobom, które myślą, że Amiga do końca życia tej planety będzie maszyną dla bogatych i nie będzie się nadawała do niczego innego niż kupowania systemu AmigaOS po 30 euro :)
  • Odpowiedz
@OSH1980: ok, to pamiętaj żeby tu zajrzeć za jakiś czas, albo dopisz się do listy i potem potwierdzisz gdy już cena i pozostałe warunki będą znane.
  • Odpowiedz