Wpis z mikrobloga

@Wienc wyobraź sobie jakbyś się obraził na to że w UK masz co chwilę słup ogłoszeniowy zawalony polskimi ogłoszeniami o pracę. Bo większość polaczków ani be ani me po angielsku. No i jakim prawem? Przecież w UK wszytko powinno być po angielsku!
Zjedli by Cię. Został byś wdeptany w ziemię. Więc tam można. Ale w Wielkiej Polsce już nie można?
  • Odpowiedz
@blubi_su: taa. Większość polaczków pracuje w UK z zerową znajomością angielskiego. I jadą tam jeszcze czytać ogłoszenia na słupach po Polsku. Weź się człowieku opanuj wreszcie z tym jadem.
  • Odpowiedz
@Wienc: takich ogloszen w Szczecinie jest duzo. Jakkolwiek, rozmawialem z paroma odobami zatrudnijacymi Ukraincow i stawiaja ich za wzor pracownika, wiec nie uwazam ze powinnismy miec cos przeciwko ich obecnosci
  • Odpowiedz
@Wienc ale mieszkają tam Anglicy. I jest tam też ta tania siła robocza. Czekaj jak im tam było, a Polacy. I wyobraź sobie że wszędzie zasrane jest polskimi ogłoszeniami, mała tam nawet polskie gazety! Jakim prawem! Też sądzisz że Anglicy powinni wywalić na pysk Polaków z UK?
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@blubi_su ich kraj niech sobie robią co im się podoba. Oni są tam ja jestem tu, to co się tam dzieje czy też w niemczech/holandii/dani itd mnie nie interesuje. Skoro żyje tutaj to zwracam uwagę na to co się tutaj dzieje.
  • Odpowiedz
@Wienc a co Ci przeszkadza to że nie znają polskiego? U mnie w firmie jest paru Ukraińców i rozmawiamy po angielsku. Ja nie znam ukraińskiego a oni polskiego. Jest ich to coraz więcej więc trzeba im pomóc się zaadaptować. Tak to działa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 22
@blubi_su w Polsce rozmawia się po polsku, jak ktoś przyjeżdża tu na stałe to powinien się do tego dostosować, dlaczego ja mam się dostosowywać do kogoś?
  • Odpowiedz
@Wienc a czy ktoś Co każe się dostosowywać? Ktoś Cię do czegoś zmusza? W Polsce językiem urzędowym jest polski. Nigdzie nie ma przepisu zabraniającego mówienia w innym języku. Jesteś przykładem kogoś kto atakuje w tramwaju ludzi mówiących w innym języku? Turystów też gównem obrzucisz?
  • Odpowiedz