Wpis z mikrobloga

Czy wyjazd na 3 miesiące wakacji przed studiami w wieku 20 lat do Holandii to dobry pomysł? Pytam przede wszystkim dlatego, że byłaby to moja pierwsza "poważniejsza" praca. Ktoś z doświadczeniem może się wypowiedzieć na co uważać i jak się przygotować? Nie ukrywam, że mimo iż za pracą to chciałbym się wyrwać z polski na chwilę, kwestia czy się to opłaca.
#pracazagranica #holandia
  • 8
  • Odpowiedz
@kammel19: no wlasnie srednio sie to oplaca w Twoim wieku. W Holandii sa stawki wiekowe, zobacz sobie ile wynosi dla Ciebie. W Holandii pracuje sie glownie przez posrednikow, zapewnia Ci zakwaterowanie i dojazd ale wiadomo nie za darmo. Bedziesz wykonywac taka sama prace, jak osoby ktore dostaja za to znacznie wiecej pieniedzy (bo maja wiecej jak 23 lata). Ogolnie ja tak jezdzilam, ale bardziej jako forma spedzania wakacji w innym kraju,
  • Odpowiedz
@mrs_badger: Generalnie jeśli po odliczeniu wszystkich kosztów udałoby się odłożyć chociaż trochę więcej niż w byle jakiej pracy w polsce to byłbym zadowolony. Byłaś już na takich wakacyjnych pracach za granicą? Szukam rad, bo muszę na pewno wszystko zaplanować idealnie, a także nie chcę żeby na miejscu się okazało, że jest wiele niedomówień itd.
  • Odpowiedz
@kammel19: Generalnie warto się przygotować na to że pierwsza wypłata będzie zero lub minus nawet (koszta domku, dojazdów, ubezpieczenie, agencje lubią ściągać od razu też za busa powrotnego), ale zależy to też od tego czy wypłata co tydzień czy co miesiąc i czy na początku periody czy na końcu. Jak trafisz na wiekówkę to na czysto pi razy drzwi od 600 do 1000 euro na miesiąc zarobisz. Czy to dużo czy
  • Odpowiedz
@kammel19:
Nie da się zaplanować wyjazdu idealnie, zbyt wiele zmiennych. Szczególnie kiedy robisz to zdalnie. Nie przewidzisz jak będzie z mieszkaniem (fajnie lub źle) z pracą (będzie czy nie będzie) Może być tak, że trafisz na miejsce pracy gdzie pracujesz 7 dni w tygodniu, może być 5 a może być tak że będą Cię rzucać wszędzie gdzie się pojawi oferta i przepracujesz przykładowo 2-3dni tygodniowo.
Może być też tak, że przykładowo
  • Odpowiedz
  • 0
Musisz znaleźć firmę, która nie płaci wg wiekówki. Jest coraz więcej takich, bo brakuje im rąk do pracy. Na wiekówce dostaniesz mniej niż 6€ brutto.
  • Odpowiedz