Wpis z mikrobloga

@snx jakiego typu działka? Działka budowlana? Ale nawet wtedy szanse są małe, bo jeśli będą chcieli sprzedać, to będą osoby z prawem pierwokupu i zniżkami. Oczywiście jedynym źródłem informacji będzie lokalne nadleśnictwo. Nie mniej za mało informacji. Bardziej prawdopodobne jest uzyskanie dzierżawy (powszechna praktyka).
@TP-w-trzeciej-klasie: Jest to działka z drzewostanem sosnowym, 30 ar gdzie po sąsiedzku znajduje się zabudowa mieszkaniowa. Znalazłem podobny przypadek własności tylko traktowany jako pastwisko - najpierw wycena, później ogłoszenie przetargu, przetarg, około pół roku od pierwszej informacji w sieci. Pewnie z rok biorąc pod uwagę początek procedury. Pozostaje zdobycie informacji w nadleśnictwie. Dzięki za info!
@snx: jest to wykonalne w kilka różnych sposobów. Temat przerabiałem. Najskuteczniejsza jest zamiana innego gruntu sąsiadującego z Lasami na właśnie ten interesujący Cię fragment. Jedyny problem to odpowiednie zabezpieczenie się umowami. Zajmuję się nieruchomościami a przez rok pracował ze mną leśniczy z ciekawym CV więc sporo przy okazji i ja zyskałem ciekawej wiedzy :)