Wpis z mikrobloga

@webdruid: No i pięknie dziękuję :D A ja myślałem żeby właśnie takie tytuły ogrywać jak właśnie to the moon, life is strange, ori itp, jak by fajnie się to robiło planowałem dokupić avermedię żeby jakieś gry z ps4 również postreamować :D
@Nevermind9999: AMD kupa - 4 rdzenie po 4ghz czyli intelowskie 4 rdzenie po 2ghz. Generalnie lepiej samemu poskładać na używanych częściach
Można spokojnie złożyć dobrą maszynę - na częściach używanych, ale polecam.
Płyta na socket 1366 do tego procesor Intel Xeon X5650 którego podkręcamy do 4GHz + kupić chłodzenie np Mugen 2
Do tego ramu np 16gb DDR3 za śmieszne pieniądze
Karta graficzna w zależności od potrzeb - do gier powiedzmy
@Nevermind9999: żeby nie było, da się tu kilka stów więcej z sensem zainwestować (większy i normalny hdd, 8giga ramu, ssd tutaj jest tylko na system, zasilacz jest na styk), ale no w tych pieniądzach to dużo lepsze rozwiązanie niż zestaw z niesprzedanych części które im zalegają po magazynach, a z doświadczenia od strony sprzedawcy wiem, że wcisną ci tam gówno. Używki nie proponuję bo nie mam pojęcia jak to cenowo obecnie
webdruid - @Nevermind9999: żeby nie było, da się tu kilka stów więcej z sensem zainwe...
@Nevermind9999: na tym procku spokojnie dasz radę pograć w najnowsze gry - 6 rdzeni 12 wątków robi robotę :D
Procesor kosztuje około 300PLN (dałem 200 za swój z Allegro), płyta główna około 500, ram powiedzmy 300, zasilacz OCZ z Allegro za 80, obudowa biedaedyszyn za 100, dysk za 300, grafika za około 800PLN wystarczy i w zasadzie mamy caly sprzęt. Spokojnie ogarnie Wiedźmina i kilka nowszych rzeczy w FHD :)
@Nevermind9999: i tu zaczynają się schody, bo obecnie rynek gpu od 1060 przeżywa #!$%@? związanego z kopaniem i ceny poszły w górę o 30% i więcej.
Proponowałbym coś w tym stylu:
https://www.morele.net/inventory/info/bG1I5z/
I szukanie używanego GPU za pozostałą kasę (gtx 970 - 980). Bo 1060 które powinno się znaleźć jest trudno dostępne i zamiast 1000 zł, kosztuje 1300 i więcej.
Ew. poczekać miesiąc-dwa, może sytuacja z GPU się poprawi.