Wpis z mikrobloga

Jeśli ktokolwiek z Was łudzi się, że afera wizowa obije się na sondażach, to uwaga, nie odbije się. Mój tato niestety jest PiSowcem. Kiedyś to był facet z głową, który oglądał wszystkie kanały informacyjne żeby wyrobić sobie opinie. Teraz jedyny słuszny kanał leci w domu. Coś mu w głowie przeskoczyło i blokada. Orędzie Grodzkiego? Tego łapówkarza? No daj dziecko spokój. Czasami podejmuję rozmowy, żeby jakkolwiek do niego dotrzeć, to się zaczyna. Przejął totalną argumentację pisowską, czyli kupa bzdur i podniesionego głosu, bo wiadomo, kto mówi głośniej ten ma rację. W ogóle to on pała taką nienawiścią do rudego, że to się w pale nie mieści. Ta nienawiść powoduje, że każda afera jest winą Tuska i on już się nawet nie zastanawia. Pisowcom to wystarczy, mają wroga, którym szczują. Propagadna działa doskonale. Ostatnio go spytałam czy zwyczajnie już nie ma dosyć słuchania o Tusku, bo przecież w wiadomościach w kółko, czy go to nie męczy, bo tak go nienawidzi, a ciągle o nim słyszy, czy go to nie dziwi, że całe wiadomości poświęcone są jednemu gościowi. Zaległa cisza. Jeszcze trochę powalczę, do wyborów jeszcze chwilka i jak tylko uda mi się zasiać ziarno niepewnosci to będe z siebie dumna, bo z dnia na dzień upewniam się w tym, że staruszka nie zmienię
#aferawizowa #propaganda #tvpiscodzienny
  • 139
@linca_pau mam taki sam problem z teściami. Teściowa całe życie nie pracowała, teściu górnik co od chyba 45go roku życia na emeryturze siedzi i nic tylko siedzą w domu i oglądają tv. Problem jest taki że w ostatnich latach oglądają tylko TVP (mając satelitę na setki kanałów). Tak im wyprali mózgi że szok. Ciągle z ich ust słyszę kopie tego propagandowego bełkotu. Nic nie przemowisz im do rozsądku bo odpowiedzą agresja i
@linca_pau jakbym o swoim Ojcu czytał. Najgorsze są takie z dupy zmiany tematu. Jeśli coś powiesz nie po linii z partyjną narracją to zaraz jest jakaś z dupy historyjka z wiadomości. Ostatnio mi tak wyjechał z historyjką o kobiecie która wyrwała komuś torbę z tęczą i została za to skazana jakoś srogo, no i wiadomo, sądy nie są wolne! Akurat nie słyszałem jeszcze wtedy tej historii, więc przytoczyłem dwie inne:
- PiSowski
@linca_pau: W moim domu rodzinnym to samo, starzy głosowali całe życie na PO, wszystko zmieniło się od momentu kiedy Duda obiecał obniżyć wiek emerytalny - tylko tyle im wystarczyło, pierwszy raz w życiu na PiS zagłosowali w 2015 i od tamtego czasu są ekstremalnie agresywni politycznie, dosłownie dostają wścieklizny jak ktoś powie coś złego o PiS. Kiedyś cały czas mieli włączony na TV TVN24, teraz na zamianę jest TVP Info i
@linca_pau były badania gdzie wyszło że ludzie oglądającyprzede wszystkim TVP sięgają częściej do innych źródeł niz np widzowie TVN. Czyli dojdzie dojdzie do nich informacja nawet jak TVP ją będzie próbowało zatrzymac
@linca_pau: Twój padre nie jest sam. Mam wuja, światłego człowieka jak mi się wydawało, wykształcony, teraz na emeryturze a kiedyś na kierownicznym stanowisku. Był czas koło 2005 r że Pisiory chciały coś zrobić (nie piszę co żeby nie zidentyfikować), to Platformę wychwalał pod niebiosa, ogromnym szacunkiem darzył Sikorskiego.

Aktualnie jego Pisowość jest poza skalą. Łeb sprany do reszty. Jako emeryt od rana do nocy (dosłownie) leci TVP Info. Żadne argumenty do
@linca_pau: bo PiS nie ma wyborców tylko wyznawców. Poniżej tych 30% to spadnie im dopiero jak ci ludzie umrą. Albo jak umrze Kaczynski i siły odśrodkowe sprawią, że to szambo się rozleje. Cokolwiek zrobią to w tvpis powiedzą, że to wina Tuska, bo Niemcy mu kazali i cyk pora na csa. Przez lata zbudowali wielopoziomową manipulacje opartą na syndromie oblężonej twierdzy, wyprali mózgi tym biednym ludziom.