Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Naszła mnie taka rozkmina...

dlaczego ludzie tworzą tylko dwuosobowe związki? Dlaczego nie żyją sobie w takich kilkuosobowych związkach? Wszystko by było o wiele prostsze - gotowanie, wychowywanie dzieci, mieszkanie, załatwianie spraw. W dodatku wiele wydatków by się redukowało - np. 4 osoby to dodatkowy pokój / dwa pokoje, ale kuchnia i łazienka śmiało może zostać jedna.

Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach to byłoby nie do przyjęcia, bo "co ludzie powiedzą" i np. dziecko z takiej "rodziny" miałoby totalnie przekichane, ale zaczynam zachodzić w głowę, dlaczego tak to się przyjęło, a nie inaczej.

#kiciochpyta #przemyslenia #rozkminy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo to co ty, przyjacielu, opisujesz, to nie związek oparty na miłości. Ty chciałbyś żeby tylko ktoś "załatwiał sprawy", bo tak byłoby łatwiej. Bardzo to byłoby wygodne, ale miłość to raczej inne uczucie, oparte na zupełnie innych czynnikach i przede wszystkim indywidualne. A po to, żeby było łatwiej, to istnieją niańki, sprzątaczki i inne consuele.
OP: @ditto090: nigdy w zyciu. W "klasycznym" związku też jest łatwiej, bo dwoje singli utrzymuje dwa domy, a małżeństwo jeden. Raczej pominąlem aspekt miłości, bo on jest dość oczywisty i wręcz to z tego powodu jestem obecnie z dziewczyną, z którą wcale nie jest wiele "łatwiej" jeśli chodzi o codzienne sprawunki.

@sokytsinolop: czytając ten artykuł, to mi chodzi o ""poligynadrię" (ale termin, uh).

Ten komentarz został dodany przez osobę
ps: Jakbym zyla w zwiazku z kobieta i np dwoma facetami to ostatecznie wybralabym przystojniejszego i bogatszego. Taka natura. Gdyby to byl jednak jeden facet i pare bab to facet mysialby mnie fizycznie pociagac bo zakochac to sie w nim nie zakocham. Jakbym chciala zostac matka to reszte bab bym zabila tak zeby mohe dzieci odziedziczyly majatek. Facetem bym manipulowala. Dlatego lepiej ze kobiety sa w monogamicznych zwiazkach bo serio moglby