Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki, rozważam zakup #xiaomi mi6, ale zastanawia mnie kilka rzeczy. Zacznę od tego, że od niedawna jestem posiadaczem iPhone 6s, którego kupiłem z czystej ciekawości. Chciałem przekonać się na własnej skórze jak działa iOS, ponieważ do tej pory zawsze miałem smartfony z Androidem na pokładzie. I na podstawie tego smartfona, opieram część swoich pytań

Ogromnym plusem iOS jest prędkość i stabilność działania. Nie doświadczyłem żadnych lagów, crashów ani nic z tych rzeczy. Tu pojawia się moje pierwsze pytanie: Jak ze stabilnością i płynnością Androida na mi6 oraz jak to wygląda z takimi popularnymi aplikacjami jak Facebook, Facebook Messenger czy Snapchat? Czy przykładowo taki potwór, jakim jest obecnie Messenger chodzi płynnie i stabilnie? Dodatkowo starsze Androidy po pewnym czasie mocno zwalniały i wymagały formatu. Interesuje mnie, czy coś się poprawiło w tym temacie.

Zasięg. Czytałem, że Xiaomi nie ma wszystkich pasm stosowanych w Polsce, przez co pojawia się problem z LTE. Jak jest z tym w praktyce?

Jak z wykonaniem i wytrzymałością telefonu oraz znajdujących się w zestawie akcesoriów? Czy jest to telefon wykonany na tyle solidnie jak innych popularniejszych w Polsce producentów? Spotkałem się z opinią, że takie rzeczy jak np. jakość muzyki ze słuchawek jest tragiczna. Jak z awaryjnością konkretnie tego modelu? Czy nie ma w tym smartfonie żadnych wad, które wyszły na jaw po rozpoczęciu sprzedaży i można się na nie natknąć? Mam na myśli takie rzeczy jak np. rzekomo różowe wyświetlacze w Samsungu Galaxy S8.

Gdzie najlepiej dokonać zakupu? Znalazłem na wykopie ofertę ze strony #gearbest za 399.99$, która wydaje mi się najlepsza. Czy telefon po zakupie z tej strony będzie posiadał ROM nadający się do użycia? Szybki, z polskim językiem, bez żadnych chińskich krzaczków itp. Jaki rodzaj przesyłki wybrać, aby były nikłe szanse na cło?

Z góry dziękuję wszystkim za wszelkie informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_lkxCvuJLFkOF8zK0FRQ0ocDA6KFUTJE4.jpg
  • 15
@TajemniczyStefanSenior: Mi6 w teście na szybkość otwierania apek bije inne androidowce, więc jest dobrze. W ogóle dziwne pytanie odnośnie płynności przy Snapie 835 i 6 GB RAM... Mi6 nie ma B20, czyli wsiowego LTE, ale przykładowo u mnie nie ma w ogóle 800Mhz, a są inne, a mieszkam praktycznie na wsi, także wszystko zależy od okolicy, ale rzadko kiedy jest tylko 800Mhz, często już teraz jest kilka częstotliwości na jednym maszcie.
O płynność nie masz się co martwic bo na pokładzie masz najmocniejszy procek na rynku + 6 GB Ramu. ROM global z językiem Polskim bez krzaków do użytku od razu po włączeniu telefonu. Akcesoria: ładowarka z wtykiem US ale gearbest dodaje przejściówkę. Co do dźwięku ze słuchawek do porównania mam może 3 smartfony i iPod nano. Mi6 lepsze. Szczególnie z 'MiSound' opcja w ustawieniach. LTE bez problemu. Wytrzymałość : przód i tył
@kurczakos1: Nie wiem, ja mam szczęście do VATu. Podobno jak na Toptomie wybierzesz standardowa dostawę i podasz w komentarzu zaklęcie Please help me choose the shipping method to avoid customs, to nie będzie vatu, ale nigdy tego nie testowałem, więc głowy nie dam.
@dziobnij2: "Pojawiła się nowa opcja dostawy (Priority Line). Według sklepu unikniemy dzięki niej dodatkowych opłat (np. cła lub VATu). Paczkę do naszego domu dostarcza DPD. Duża część telefonów ma darmową dostawę przez "Priority Line".