Wpis z mikrobloga

Początki łódzkich tramwajów elektrycznych przypominają mi obecny konflikt #taxi kontra #uber

Eksperyment z tramwajami elektrycznymi w Łodzi powiódł się lepiej, niż się spodziewano. Szybko spłacono koszty budowy linii, przedsięwzięcie przyniosło spore zyski akcjonariuszom, ruch kołowy w centrum Łodzi wyraźnie zmalał, zaś ludność, mimo wcześniejszych poważnych obaw, dosyć szybko przyzwyczaiła się do tramwajów „co bez konia chodzą”. Poważnych wypadków i incydentów nie było zbyt wiele. Porządku w wagonach i na ulicach ze zdwojoną czujnością strzegła carska policja. Tylko niektórzy dorożkarze, zwalczając nową, niebezpieczną konkurencję, złośliwie blokowali tory albo zajeżdżali drogę tramwajom.


#lodz #ciekawostkihistoryczne
  • 17
1) Gdzie postęp? Można płacić przez aplikacje tak samo jak w taxi


@Kotlecik_mielony_z_buraczkami: W której taxi płacisz przez aplikację, bez potrzeby posiadania jakichkolwiek pieniędzy przy sobie? Z tego co widziałem Green Cab ma apkę, ale tylko do zamawiania - płacić nadal musisz w taxi, gotówką albo kartą.
Piłeś? Nie pisz.


@Kotlecik_mielony_z_buraczkami: To czemu piszesz zamiast iść do spania skoro nachlany, złotówa?

Zapytałem w której apce można płacić.
Ty twierdzisz że zmyślam że takich apek nie ma. Gdybym napisał "przecież w żadnej apce taxi nie można płacić" - jeszcze jakieś znamiona sensownego myślenia Twój post by miał.
@Kotlecik_mielony_z_buraczkami: Ale mnie mało interesuje tak w gruncie rzeczy czy apki są czy nie, zaciekawiła mnie tylko Twoja żałosna erystyka, trollu :D Pierwsze pytanie jeszcze było poniekąd z ciekawości, ale widząc jak odpowiadasz wiem już że to po prostu troll zielonka konto.