Wpis z mikrobloga

"Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (...) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym".
Ojciec Klimuszko w swojej książce pt. "Moje widzenie świata", napisał: "Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości (…) Nadchodzi czas Polski i upadku jej wrogów. Przed Polską widzę jasność i wstępowanie do góry. Będzie bardzo dobrze".

tak będzie mireczki, tak będzie, oby(,)
#przepowiednia #polska
  • 5
  • Odpowiedz
@DoTheMonkey: "Kraj ten oczekuje lata świetności. Jest to obecnie szczęśliwe miejsce. Gdybym miał się drugi raz narodzić, chciałbym przyjść na świat tylko w Polsce. Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie".
  • Odpowiedz
@niewierny: Podał jakąś datę, od której każdy Polak w Polsce będzie bezpieczny i "nic mu się nie stanie"? Bo jak na razie to można dostać, jak na całym świecie, w ryj, można wpaść pod samochód albo zostać okradzionym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niewierny: Zatem bardzo wygodna przepowiednia, bo w sumie nieweryfikowalna. Jak one wszystkie. Zero konkretów, zero weryfikowalności, same metafory albo uogólnienia.
A jak coś się nie zgadza, to zawsze można powiedzieć "a bo nie zrozumieliście".
( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jak odróżnić takie przepowiednie o paśmie sukcesów od myślenia życzeniowego albo nadmiernego optymizmu?
  • Odpowiedz