Wpis z mikrobloga

Zadanie zrealizowane:

5 edycja zabawy "Wykopowa gra w Wyzwania i Zajęcia", Twój wylosowany zestaw zadań to:


a) Zajęcie -poznaj 5 atrakcji turystycznych dowolnej miejscowości w Polsce

b) Wyzwanie - podwieź kogoś kto czeka na autobus, busa


Jako że w #myslowice mieszkam już parę lat, a jakoś się nie zainteresowałam tym, co tu w ogóle jest, to postanowiłam nadrobić zaległości. Oto co znalazłam:
- Centralne Muzeum Pożarnictwa - to akurat zwiedzałam już ze trzy razy, warto - dla #cebulamotzno w niedzielę za darmo
- w tym samym budynku znajduje się Muzeum Miasta Mysłowice - nie warto :)
- dalej przy Urzędzie Miasta mamy kapliczkę Jana Chrzciciela
- i armatę wycelowaną w Sosnowiec, jak będą się przedzierać przez Przemszę, to jak znalazł!
- na Rynku jest fontanna Jana Chrzciciela, jakaś studnia i dziwna instalacja imitująca jedną z pierzei rynku - nie rozumiem, nie próbuję zrozumieć
- potem pojechaliśmy jeszcze na Trójkąt Trzech Cesarzy, ale że pomnik jest w Sosnowcu, to nie zaliczam tego tutaj
- na koniec kąpielisko na stawie czy jeziorze (nie znam genezy) Hubertus III

- przy Urzędzie Miasta jest ponoć jeszcze Dąb Wolności, ale nie wiem który to :(

ogólnie fajnie było :) no i mimo wyzwań atmosferycznych warto było ruszyć się na #motocykle z domu. taki tam deszcz to nie deszcz ;) polecam odkrywanie okolicznych atrakcji, bo często łatwiej nam pojechać za granicę niż objechać własne miasto czy powiat.

Pobierz katera - Zadanie zrealizowane: 
 5 edycja zabawy "Wykopowa gra w Wyzwania i Zajęcia",...
źródło: comment_lZSbSarFG98wzGVUYHPk3SIxEP50mpXK.jpg
  • 6
@katera: @Crea: Ze swojej strony polecam podjechać pod "Przewiązkę", ktora jest początkiem alei prowadzącej do Trójkąta Trzech Cesarzy. :) Mysłowice są bardzo starym i niesamowicie ciekawym historycznie i geograficznie miastem. :) Miasto jest powiązane ze slynnym rodem Sułkowskich, gdyby spisać ich historię jako fabułę powieści wraz ze wszystkimi smaczkami, wyszedłby niezły kryminał ( ͡ ͜ʖ ͡) Mimo że mieszkam zaraz obok w Kato, na styku,