Wpis z mikrobloga

  • 0
@czykoniemnieslysza Coś w tym jest. Często robie literowki w nazwiskach jakichś osób. O ile z bardzo znanymi osobami to jest mniejszy problem, tak nie raz mi się zdarzyło, że kiedyś łatwiej mi szło wyszukiwanie takiej frazy, a teraz jest trudniej.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Google to dawno nie jest wyszukiwarka, tylko pokazywarka. Pokazuje ci co uzna za słuszne. Niestety, ale tak prosta czynność jak wyszukiwanie informacji wymaga w dzisiejszym internecie używania kilku silników, a wiedza na ten temat może być uznana za "specjalistyczną" przez pewnie jakieś 90% ogółu. I tak se siedzimy w swoich banieczkach tocząc swoje wojenki. Tak ma być.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza Większość ludzi słucha popularnej muzyki, ogląda znane filmy/seriale, a do tego czytają znanych autorów, więc Google dziala pod znane rzeczy.

PS Z filmami i serialami mogę wam pomóc, więc łapcie -"Cop Car", "Flamin Hot", "Small Town Crime", "Suck", "Fido", "12 Mighty Orphans" oraz jeśli chodzi o seriale, to polecam "Grimm", "Mr Inbetween", "Wilfred" oraz "Happy!".

Jest tego więcej, ale pisanie tego na telefonie to udręka, więc po prostu ogarnięcie tag #
  • Odpowiedz
@maxwol @Limonene @Makarow

Sorry, ale czego oczekujecie po wynikach wyszukiwania? Co się zmieniło, że kiedyś Google było dobre, a teraz jest złe?
Bo nie rozumiem w czym macie problem, bo dla mnie, wpisując konkretne zapytanie o firmę, film, książkę czy piosenkę, to otrzymuję poprawne informacje.
Więc z ciekawości: co wpisywaliście do Google i Wam zwraca #!$%@? wyniki?

Bo dla mnie, #!$%@? wyników wyszukiwania, objawia się jedynie tym, że fora tematyczne umarły, a
  • Odpowiedz
Co się zmieniło, że kiedyś Google było dobre, a teraz jest złe?


@ecconomicus: dokładnie zmieniło się to co piszesz. google miało motto "don't be evil" i jakieś 3 lata temu dyskretnie je usunęło. widocznie wyrzuty sumienia gryzły
  • Odpowiedz
@ecconomicus: mamy ai cuda na kiju, latwosc w przewidywaniu wyników jak nigdy. A trezba kilka zapytan robic przeklejac obrazki cuda i gimnastyku robix by glupiego mema znalezc ktory by dalo sie znalezc po slowie kluczu i akurat wtkrycie tekstu na obrazku w dobie nawet prymitywnego ai nie powinno stanowic problemu. Po prostu wyszukiwarka zaweza wyniki do najpopularniejszych ostatnio rzeczy
  • Odpowiedz
@Theo_Y: Ok, przyjmuje do wiadomości i nie zaprzeczam, że Google słabo wyszukuje memy po słowach kluczowych. Mimo wszystko era AI to jest okres ostatniego roku.
Z tego co wiem, to Google nadal działa na starych zasadach. Czyli prioryteryzuje wyniki wyszukiwania na podstawie linków odsłyłających (oczywiście najpierw wyświetlając linki sponsorowane, wyniki z Map Google, itd.).
  • Odpowiedz