Wpis z mikrobloga

@Racjonalnie: Widzę, że coraz mocniej się za świadków bierze otoczenie. Śmieszne jest to, że wg ich wierzeń czym bliżej sądu ostatecznego tym większy nacisk będzie na ich religię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc walcząc z nimi jeszcze więcej argumentów dostają do ręki i tym mocniej wierzą ich wyznawcy. Bo "przepowiedzieli" to. Sam kiedyś nieomal został świadkiem, całe szczęście mam zbyt silny charakter i nie cierpię narzucania mi
@R0HYPN0L:

Śmieszne jest to, że wg ich wierzeń czym bliżej sądu ostatecznego tym większy nacisk będzie na ich religię ( ͡° ͜ʖ ͡°)


z tą śmiesznością to bym nie przesadzała. to jest chyba takie zabezpieczenie przed tym żeby nie myśleli o kwestiach, które atakujący podnoszą. tak to można skwitować stwierdzeniem "Szatan." i przejść do myślenia o nowych wstępach :P

mam zbyt silny charakter i nie cierpię narzucania
@Racjonalnie: To jeszcze zapytaj "tych, którym udało się uciec", z jakich powodów zostali wykluczeni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jak wnikniesz, to się okazuje, że po prostu nawywijali, nie okazali skruchy, ukarano ich, więc się obrazili, a teraz twierdzą, że się "wyzwolili". Druga duża grupa to ci, dla których bycie ŚJ było niewygodne albo ich ograniczało, więc poszli w swoją stronę, ale ci najczęściej nie robią takich
@Clermont: Oho, zaczyna się naginanie rzeczywistości w wykonaniu Świadków Jehowy, którzy są strasznie oburzeni, że ktoś zdecydował się ich publicznie obnażyć ( ͡° ͜ʖ ͡°).

jak wnikniesz, to się okazuje, że po prostu nawywijali, nie okazali skruchy, ukarano ich, więc się obrazili, a teraz twierdzą, że się "wyzwolili"


Co roku od Świadków Jehowy odchodzą dobrowolnie tysiące osób. Nie dlatego, że coś "nawywijali" tylko dlatego, że przejrzeli na
Z moich informacji wynika, że było ponad 20 osób, na dowód czego jest podpisana lista wszystkich uczestników z ich podpisami. Ładnie tak kłamać?


@ohmyjw: Nie wiem, w której rzeczywistości. Może w tej, w której ŚJ drżą przed masowymi protestami byłych współwyznawców xD W tej prawdziwej z transparentami stało 5-6 osób. Chyba że wtedy, kiedy się pochowali, jak deszcz padał, przyszli się wpisać inni do busika. A protest legalny pewnie był. Nikogo
@Clermont:

Nie wiem, w której rzeczywistości. Może w tej, w której ŚJ drżą przed masowymi protestami byłych współwyznawców xD W tej prawdziwej z transparentami stało 5-6 osób


W Twojej rzeczywistości liczby mają zapewne inne znaczenie, bo ja na poniższym zdjęciu widzę 17 osób, a było ono robione przed południem kiedy nie wszyscy jeszcze przyszli.

5-6 osób owszem było, na samym początku zanim wszyscy się zebrali. Ale podawanie takiej liczby nie jest
Pobierz ohmyjw - @Clermont:

 Nie wiem, w której rzeczywistości. Może w tej, w której ŚJ drż...
źródło: comment_gm23ZIjnsb6D2ilDFoxSR4fzHNrkiMz1.jpg
@ohmyjw: Aaa, pozostali przyszli sobie później wpisać się, zrobić zdjęcie i poprotestować, kiedy wszyscy słuchali już programu, a wokół stadionu nie było nikogo prócz policjantów xD No spoko. Myślę, że wstrząsnęli całą Warszawą.
Bzdur z tej strony nawet nie komentuję, bo bezcelowa praca.


@Clermont:

no tak, typowe wyparcie faktów. Analogicznie jak z ewolucją i prawdziwym wiekiem Ziemi... :)

Serii końców świata nie było, a ostracyzm u Was nie istnieje... Jasne, jasne.

Bardzo wiele osób od Was odchodzi, sam znam kilka. A co do akcji: jest bardzo potrzebna. Nie obchodzi mnie ile osób przyszło na protest, bo zawsze tak jest na początku: ale autobusy, internet:
Jasne, jasne.


@Racjonalnie: No i tak wygląda dyskusja.
Nie, nie było serii końców świata. Widocznie niektórzy lepiej od samych ŚJ wiedzą, jakie są ich wierzenia. Niedawno słyszałem, że zapowiadamy rok 2032. Nic o tym nie wiem, ale to na pewno dlatego, że jestem okłamywany xD
A wykluczenie to fakt, tylko nie wiem, gdzie tu jakaś niewygodne fakty. To jest zgodne z Biblią, tylko trudno kogoś z innym systemem wartości przekonywać, że
@Clermont:

Wiem, że taka jest Wasza oficjalna wersja, że żadnego przepowiedzianego końca świata na konkretny rok nie było. Ale jednak były:

Rok 1975 nie był aż tak dawno, aby to wszystko gdzieś rozmyć jak z innymi datami.

http://przerywamymilczenie.pl/artykuly/rok-1975-falszywe-proroctwo.html
https://watchtower.org.pl/jl-zatajanie1975.php
http://www.jw-ex.pl/mity-sj-1/zapowiedz-zagalady-na-rok-1975/

Albo kwestia przyjmowania krwi:
http://przerywamymilczenie.pl/artykuly/zakaz-transfuzji-krwi.html

Już samo to sprawia, że Waszą działalność można uznać za wysoce szkodliwą. Odmówienie ratowania np. dziecka przez odmówienie transfuzji jest tym samym co robią fanatyczni islamiści:
@Racjonalnie:

Serii końców świata

Nigdy nie napisali, że w 1975 roku będzie koniec świata. Osobiście takiego zdania nie znalazłem.


No i to by było na tyle.

A moja ogólna uwaga: Ciało Kierownicze nie uważa siebie za natchnionych nadludzi, którym w cudowny sposób zlewane są prawdy. Sami studiują Biblię i kiedy coś zaczynają lepiej rozumieć, to piszą, dlaczego kiedyś rozumieli to w jakiś sposób, a teraz rozumieją inaczej; przedstawiają logiczny wywód, a
No i to by było na tyle.


@Clermont: tak, wybranie jednego zdania z kontekstu. Liczy się całość gdzie dokładnie zostało to opisane :)

Tutaj to ty bezczelnie kłamiesz. Odmówienie transfuzji to prośba o zastosowanie innych metod leczenia


@Clermont: Nie, transfuzja jest najszybszą, najskuteczniejszą metodą w wielu przypadkach. W dodatku łatwo dostępną, a w niektórych przypadkach czas się bardzo liczy.

Poza tym jeszcze raz to, co napisałem wyżej: "trudno kogoś z
I to jest powód aby odciąć od takiego kogoś rodzinę i znajomych poprzez zastraszenie ich wyrzuceniem ze wspólnoty?


@Racjonalnie: Nikt w momencie wykluczenia kogoś z jego rodziny nie jest zastraszany. Po prostu nauczony jest z Biblii pewnych zasad, których chce przestrzegać. A jeśli wyżej ceni rodzinę, to przecież nikt mu nie broni też odejść. I nie powinien mieć pretensji, że ci, którzy nie chcą odejść, nie cenią znajomości z nim bardziej
Jeśli chodzi o transfuzję, to taka analogia wydaje mi się odpowiednia. Ty uważasz, że choroba czy nagły wypadek to przepaść i transfuzja jest jedynym, zawsze solidnym i łatwym w obsłudze mostem, a jak chcę innej metody, to tak, jakbym skakał w przepaść i liczył, że spadnę na drzewo i wespnę się po ścianie na górę. Sęk w tym, że mostów zwykle jest kilka, a transfuzja bywa tym najbardziej zardzewiałym i najmniej stabilnym.
@Clermont:

Amputacja też jest najszybsza i najskuteczniejsza w wielu przypadkach


Przyrównanie transfuzji krwi do amputacji? Co za propaganda :D
No nieźle musicie się starać, aby wbrew wszystkiemu sobie to w głowach poukładać :)

transfuzja bywa tym najbardziej zardzewiałym i najmniej stabilnym


Informacja nieprawdziwa.

Nikt w momencie wykluczenia kogoś z jego rodziny nie jest zastraszany.

A jeśli wyżej ceni rodzinę, to przecież nikt mu nie broni też odejść.


Czyli nawet z Twoich
ale właśnie poruszania się w odpowiednich przedziałach przynajmniej. 20 - 3 tys lat to z pewnością nie ten przedział.


@Racjonalnie: Ale prosiłem o cytat. Skąd takie bzdury wziąłeś? Cytat z publikacji ŚJ:

Z pierwszego fragmentu Księgi Rodzaju wynika, że Ziemia mogła istnieć miliardy lat przed pierwszym „dniem” stwarzania, chociaż nie jest powiedziane, jak długo to trwało.


-----

Rodzina musi wybierać między byciem w Waszej wspólnocie, ALBO z zachowaniem kontaktu z taką
@Clermont:

Co do wieku Ziemi OK, fajnie że takie coś jest, będę podawał kreacjonistom jak mnie odwiedzą :)
Ale odpowiedz na to pytanie, bo to mnie ciekawi

Co u Was dzieje się z członkiem który twierdzi, że Ziemia ma ok. 4,5 miliarda lat?


Bo od Was bezpośrednio wiem, że kreacjonizm dosłowny jest bardzo popularny. Część dyskusji z Wami to kwestie wieku Ziemi i tych słynnych 6 tys lat. Czy taki człowiek