Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy skąd ta nienawiść do Ukraińców? Na mirko ciągle przewijają się się memy jaka to Ukraina nie jest żałosna. Ruskie trole? Debile? Mam paru znajomych Ukraińców i są to spoko ludzie nie żadne odmieńce. Czym różni się taki Ukrainiec od Polaka jadącego na saksy? Oczywiście wszystko się zaczęło kiedy Ruscy wjechali na teren Ukrainy i oczywiście jest to przypadek xD Nie wstyd wam plusującym to gówno, że jesteście marionetkami w rękach ruskich trolli?

Milion pytań bez odpowiedzi

#ukraina #patologiazewsi
  • 114
Zrozum że nie każdemu ukraińcowi w głowie Bandera, mordowanie Lachów i pokrywanie flagi UPA krwią polskich ludzi. Większość z nich to normalni, pozytywnie nastawieni ludzie którzy są wdzięczni Polakom że mogą tutaj przebywać i pracować.


@Madotsuki: #!$%@?... w dupie to mam. Nikogo nie namawiam do mojego światopoglądu. Mam swoje powody i podstawy i mam w dupie kto i co o tym myśli.
@Zielony34: Ale co ty sobie historią gębę wycierasz? Wypadałoby zapytać co poniektórych czy Bandera dowodził na Wołyniu i podejrzewam że odpowiedzi pozytywnych byłoby więcej niż można się spodziewać. Also sprowadzanie polsko ukraińskich relacji do tego jednego punktu to jest jakieś nieporozumienie bądź zwykła głupota. Tak jak postrzeganie całej Ukrainy przez wyczyny formacji 70 lat temu działającej tylko na zachodzie która skupiła z 5 mln Ukraińców II RP góra 45 tys ludzi.
@Kiedys_Mialem_Fejm: Pracuję akurat przy głębokich wierceniach jako nadzór geologiczny. Firma ktora wykonuje odwierty zatrudnia kilku Ukraińców. Świetnie mówią po polsku (przynajmniej większość i z początku nie połapałem się, że są obcokrajowcami). Powiem tyle - uśmiechnięci, nie narzekają, pomocni, pracowici... i co więcej, kierownicy (Polacy) również mają o nich takie zdanie. Bardzo sympatyczne chłopaki.Także zanim znów jakiś gimbus napisze coś głupiego, niech lepiej się pięć razy zastanowi.
historia to tylko bajeczka


@badhunt: I jak można Cię traktować poważnie, skoro mówisz takie głupoty?

@Kiedys_Mialem_Fejm: Ukraińcy są na ogół spoko, pozwalają obniżyć koszty pracy lub w ogóle stanowią grupę, która chce pracować i pozwala utrzymać produkcję. Są jednakże dwa duże minusy:
- utrzymują embargo na polskie mięso - to Nam bardzo szkodzi;
- nie chcą uznać UPA za organizację bandycką - to nie pozwala wielu ludziom nawiązać kontakt z
@mroznykasztan: Głupoty? Proszę wytłumacz mi dlaczego bajka pt. "jak Polska odzyskała niepodległość po tym jak sama doprowadziła do jej utraty." ma definiować mój stosunek do Niemców, Rosjan czy kogokolwiek innego. Liczy się to gdzie jesteśmy teraz, a nie jakieś wymyślone wieczne spory oparte na bajkach. Niedorzeczne jest układanie własnego życia według tego co miało miejsce sto lat temu.
Ale co ty sobie historią gębę wycierasz? Wypadałoby zapytać co poniektórych czy Bandera dowodził na Wołyniu i podejrzewam że odpowiedzi pozytywnych byłoby więcej niż można się spodziewać. Also sprowadzanie polsko ukraińskich relacji do tego jednego punktu to jest jakieś nieporozumienie bądź zwykła głupota


@dertom: Najświeższa historia jest zawsze najważniejsza. Szczególnie że żyją jeszcze świadkowie tamtych zbrodni. Jeżeli wyciągają na ołtarze morderców Polaków to tak są postrzegania i nikogo nie obchodzi co