Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki budowlańce. Dziś zakończyliśmy szalowanie wieńca... ( jak mnie ta czynność #!$%@? ) włożyliśmy zbrojenie i jutro z rana zalewamy.
#budownictwo #budowlanka #kogzbuduje #pracbaza #praca #budujzwykopem

Zapraszam do śledzenia mojego tagu #kogzbuduje gdzie wrzucam na bieżąco foty i krótkie opisy z codziennej pracy przy budowie SSO. Jeśli macie pytania odnośnie wykonania to pisać w komentarzach bądź priv.
Pobierz Major_Kogz - Hejo Mireczki budowlańce. Dziś zakończyliśmy szalowanie wieńca... ( jak ...
źródło: comment_alvF3xyeNZzLTIZ6FzfxTlIVmPsZYXSc.jpg
  • 18
@potente młodziak kręcił strzemiona i powychodziły takie :p jutro z rana i tak musze poprawić tą długą belke bo mniej więcej w połowie szalunku dotyka i ja to #!$%@?łem bo zapomiałem ustawić... po 12h pracy czasami ma sie #!$%@?. Majster ponad 30 lat w zawodzie.
@potente: źle zadałem pytanie, że ławę i bloczki to wiedziałem, a pytanie było czy zawsze wieniec :)

Właśnie w projekcie nie ma wieńca na górze ale powiedział majster, że jest mokro i w ogóle i byłoby lepiej zrobić. W niedzielę mamy się spotkać bo wchodzi na budowę w przyszłym tygodniu i mamy ustalić dokładnie co i jak :)

Dzięki za podpowiedź :)
@potente: No właśnie wiem, o zabezpieczenie przeciw wilgoci powiedział żebym się nie martwił.

Jeśli dobrze rozumiem, powinno być dysperbit -> ocieplenie -> folia kubełkowa? To powinno wystarczyć?

Tam nie ma wysokiego stanu wody tylko gleba jest bardzo tłusta przez co woda słabo schodzi :/
@potente: znalazłem 3 wyceny które dostałem.

2 są na zasadzie dysperbit x2 -> styropian 15cm -> zbrojenie styropianu -> dysperbit x2
1 jest papa -> styropian 15cm -> dysperbit

Czy ten pierwszy sposób jest porawny? Można to tak zostawić bez papy? Od środka tylko 2 warstwy dysperbitu?
@potente: Tak, mowa o ścianach fundamentowych.

Patrzyłem na Łukasz Budowlaniec i dom za 150 tys, i widzę, że robi albo papa + styro, albo dysperbit + styro ale zawsze na styro daje klej i dysperbit, stąd pytanie czy to w ogóle ma sens :) Raczej styro nie łapie wilgoci?