Wpis z mikrobloga

No i szosa kupiona. Moja pierwsza i nie wiem czy ostatnia. Tym samym dołączam do @wykoptribanclub Trochę się zastanawiałem między 500 i 520 oraz nad wyborem ramy, ale w końcu padło na 520 i L. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, choć będę się musiał przestawić z górskiego na szosę. Trochę mi kark usztywnia jak mam ręce na baranku i czuję dyskomfort, ale może coś mam źle ustawione. Z minusów to trochę na odczepnego regulacja itp. w decathlonie. Przerzutki są nie do końca wyregulowane. Cała reszta na plus. Jakieś porady dla świeżaka? :) #szosa #rower
Pobierz Tortex - No i szosa kupiona. Moja pierwsza i nie wiem czy ostatnia. Tym samym dołącza...
źródło: comment_mNuhZrKjS4xh65gPPC9ny1SKwlojzOXl.jpg
  • 19
@blahaj: Odblaski z miłą chęcią :P Mogę nawet dzwonek i lampi dołożyć. I proszę się nie śmiać, tak się śpieszyłem żeby siąść na niego, że nawet jakiegoś papierka w folii z pedała nie zdążyłem ściągnąć ;)
@Tortex: zazdro () ja wczoraj byłam mierzyć tribany i to co było dostępne stacjonarnie okazało się trochę za wysokie. W całym województwie nie ma mniejszych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@blahaj: 160 cm. Mierzylam wczoraj rozmiar S, jeśli chodzi o jazdę - jest ok, gorzej gdy zsiadam z roweru i stoję na dwóch nogach mając rower między nimi - niby sięgam do ziemi, ale czuję się niekomfortowo ( ͡° ʖ̯ ͡°) XS chyba powinien być ok...
@Tortex: standardowo odblaski, kapturki, na tylną sztycę tylko nakleić czerwoną taśmę odblaskową, kupić licznik z kadencją i starać się powoli kręcić coraz wyżej aż będzie z te 80-90 na wyprawach, wyregulować hamulce i przerzutki, zobaczyć czy wszystko jest dokręcone

@MadIen: rowery dziecięce na pewno były, coś zmyślasz :P
@niewidzialna_reka_wolnego_rynku: właśnie tak się później zastanowiłam i doszłam do wniosku, że mierzyłam rower w dość płaskich butach (takie najzwyklejsze trampki). z drugiej strony nie wiem kiedy zacznę nosić specjalistyczne obuwie, na początku będę musiała się w ogóle przyzwyczaić do szosy i nie zabić :D

rura pozioma w S dotyka krocza?


@Qardius: tak. meganiekomfortowo się z tym czuję :/
@blahaj @Madlen teraz tribany XS nie mają 26, a normalnie 28cali. Ja mam S, powinno być pewnie XS, albo xxs, ale z 6tys zrobione, żyję, kolana, plecy, ręce, co tam jeszcze też! I ogólnie sam @blahaj pamiętasz jak dziwnie czułam się na tej XS 26cali, mimo że niby rozmiar był ok to kolano w baranku... ( ͡° ʖ̯ ͡°)