Wpis z mikrobloga

Mirki, rozglądam się za nowym #macbook i potrzebuję waszej rady. Będę na nim klepał sporo tekstu, będzie też sporo netflixa i od czasu do czasu jakaś gierka. W wolnych chwilach byłoby też trochę pracy z grafiką (affinity, gimp). Poza tym nie wymagam od laptopa 10 godzin pracy na baterii, 5 czy 6 godzin w zupełności mnie satysfakcjonuje. Gabarytowo postawiłem na 13", budżet to 3,5k ale jak będzie trzeba to kilka stówek mogę dołożyć. Myślałem cały czas nad Macbookiem Pro 13" z retiną tylko teraz nie wiem który rocznik będzie dobrym pomysłem w tym budżecie? Air 13 odradzają mi ze względu na słaby ekran i jego rozdzielczość. Oczywiście w grę wchodzą jedynie używki z odbiorem osobistym, na nowe nawet nie patrzę. Podsumowując. Największy dylemat to właśnie ten rocznik i sensowna konfiguracja w tej cenie. Doradźcie mi proszę, bo jest tego tyle że nie mogę się połapać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #laptopy #apple #osx
  • 9
@impet: Co prawda jeszcze nie kupiłem (15.08 planuję zakup), ale już teraz jestem zdecydowany na mbp 13 z 2013 z i5 i 8gb ram. Jedynym dylematem pozostaje dysk. Pewien Mireczek proponował mi taki model z 512ssd, ale zastanawiam się czy potrzebuję aż tyle, szczególnie że dane trzymam na dysku zewnętrznym i w chmurze. Ponadto różnica w cenie między wersjami 128, a 512 jest delikatnie mówiąc znaczna.
@impet: 13 jest kompromisem między mocą, a rozmiarami. MBA 13 byłby spoko gdyby nie ten ekran. Porównałem sobie ostatnio w elektronicznym i odpada całkowicie. Cenowo za idealną ssd 512 to między 3.7 a 4k. Zaś 128 spokojnie za trojkę czy nawet mniej kupię i to w bardzo dobrej kondycji.
@impet: Mirek proponował idealny, zaś na olx są dwa w fajnym stanie (bez rys, bateria między 0-500 cykli, komplet) poniżej 3k w mojej okolicy. Potem już są takie kombinowane za 2.2k z wyjechaną baterią czy ubitymi rogami, rysami etc. albo nieopłacalnie daleko.