Wpis z mikrobloga

@falszywy_prosty_pasek: z pierwszym podkreśleniem nie mam szczególnego problemu, przecież to oczywiste że nie wszystko, co uznajemy za niemoralne, jest bezprawne; z tym drugim już trochę gorzej chociaż jakiś luz decyzyjny zawsze się pozostawiać powinno

Poza tym trochę to brzmi jakby tylko chodziło o sprawy karne xd
@Krs90: Tutaj nic nie poradzę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gardzę PiSem za to, że wycierają sobie ryja chrześcijaństwem i jego wartościami, a każdą "kontrowersyjną" kwestię obyczajową starają się rozbić o swój elektorat, aby narobić rabanu.
@magral: dobry chrześcijanin, to jest gość, ale ma to zerowy związek z polityką. Dobrzy chrześcijanie prawie nigdy nie stają się politykami, bo w polityce warunkiem koniecznym jest lizusostwo, zdrada, kłamstwo i wiele inych grzechów.

PIS (jak każda inna partia czy władza) jedynie posługuje się chrześcijaństwem, żeby łatwiej rządzić.

To się zaczęło od Konstantyna, i trwa do dziś. Więc prawidłowa interpretacja Biblii i tradycji nie ma związku z tematem, bo kiedy ktoś
@falszywy_prosty_pasek: wyjmij kija z dupy. Mylisz "wartości chrześcijańskie" czy filozofię chrześcijańską w ogóle z katolickim katechizmem i teologią. Te pierwsze są związane z kulturą, a drugie z religią w wymiarze metafizycznym. Jestem ateistą, żeby nie było. Nie chce mi się pisać, ale wg chrześcijańskiej filozofii i systemu wartości wszyscy są wobec prawa równi, nikt nie jest doskonały, godność człowieka jest niezbywalna. Nie trzeba wierzyć w cuda, żeby mniej więcej ogarnąć umysłem