Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie wkurza? Jak ludzie zobaczą Hitlera/swastykę/III Rzeszę, to od razu jest wrzask, że to czyste zło. Zgadzam się z tym. Ale Ci sami ludzie nie dostają #!$%@?, gdy ktoś coś powie o ZSRR, Stalinie czy obnosi się z młotem i sierpem. Takie nierówne traktowanie jest złem moim zdaniem. Bo z jednej strony "Jak ci ludzie mieli źle za okupacji Hitlerowskiej", ale o 10razy dłuższej okupacji sowieckiej, wywózkach na Sybir to "za komuny było lepiej" czy "przecież nas wyzwolili" itp. Ofiary Hitlera to "biedni ludzie w obozach" czy o AK "dzielnie walczyło z Hitlerowskim reżimem". A na ofiary komunizmu "bandyci","zdrajcy", "naziści i faszyści",a NSZ to "Polscy naziści i antysemici", "zdrajcy robiący dla Hitlera" czy "spacyfikowali przecież jakąś wioskę". I tak jest ciągle.
Kiedyś nauczyciel od historii mi powiedział, że jakby człowiek chodził w koszulce ze swastyką, to by bylo oburzenie 24/7, a w koszulce z młotem i sierpem, to każdy ma #!$%@?. I to jest prawda niestety.
#zsrr #iiirzesza #nazizm #komunizm #ak #nsz #zolnierzewykleci #polskiepanstwopodziemne #swastyka #stalin #hitler #xxwiek #iiwojnaswiatowa #neuropa #4konserwy
  • 8
a to mnie zainspirowalo


@Movet: Podsumujmy - komentarz internetowego trolla "zainspirował" cię do postawienia tezy że gdybym teraz wyszedł na środek miasta w koszulce z sierpem i młotem, to masy ludzi nosiłby mnie na rękach bo

"za komuny było lepiej" czy "przecież nas wyzwolili"


Cumplu, odstaw wykop i internety, nie służą ci.

A na ofiary komunizmu "bandyci","zdrajcy"


Poproszę jeden przykład takiego "gadania" w pokomunistycznej Polsce. Jeden. Wystarczy.

"spacyfikowali przecież jakąś wioskę"
@Movet:

Niemcy i narody pokrewne to nadludzie a inne rasy muszą zostać wybite bądź być ich niewolnikami.

--

Należy stworzyć społeczeństwo bardziej równe od obecnego w którym wszystkie warstwy mają kontrolę nad swoją pracą.

Gdybyś nie znał historii to jak byś zareagował na obie frazy? Choćby komunizm wybił 10x tyle ludzi co w realu to i tak będzie łagodniej traktowany bo założenia brzmią jakby bardziej przyjaźnie.
@mnik1
Chodzi o ogólna postawę społeczeństwa. I to nie tylko w internecie, ostatnio moja sąsiadka porównala obecność wojsk USA to obecności wojsk ZSRR. Wgle nie widzac żadnej różnicy, to moim zdaniem jest straszne. No i nigdzie nie mówię, że będą nosić cię na rękach. Po prostu taka symbolika jest akceptowana, tolerowana, i to jest problem.
I masz tutaj ten jeden przykład: https://wiadomosci.wp.pl/europoslanka-sld-joanna-senyszyn-na-twitterze-zolnierze-wykleci-mordowali-swoich-rodakow-6031351482111105a

I tak, oplułbym Cię jadem. Bo to nie była jedną