Wpis z mikrobloga

@Sergei tropiąc fekewnesy pod tagiem #fakenews sam zamieszcza zmanipulowaną informację
https://www.wykop.pl/wpis/25272973/jak-widac-neuropa-po-raz-kolejny-wyprodukowala-fak/90284619/#comment-90284619

Nazywa fakenewsem i lamentuje nad brakiem kary za dodanie znaleziska o pobieraniu pensji przez Sadurską.
Dowodem fejkowatości ma rzekomo być dodany przez niego news o tym, że Sadurska zrezygnowała z pobierania pensji.

Jednak zarzuty sa nieprawdziwe. Znalezisko o pierwszej pensji Sadurskiej zostało dodane wczoraj wieczorem i odpowiadało ówczesnemu stanowi informacji, a informacja o rezygnacji z czasowego pobierania pieniędzy pojawiła się dopiero dzisiaj rano co widać gdy się wejdzie w podane przez niego linki dowodowe.

Załączam mój wpis, który przezornie zrobiłem zanim został usunięty, bo domyślałem się jaki może być jego los.

#neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz
źródło: comment_PLzztY2sRhXVnkM7twOKlrlA4e8UIHgV.jpg
  • 4
@Sergei: To nie był fejk w momencie dodawania, chyba wyraźnie to wykazałem.
Gdyby informacja o rezygnacji z pensji ukazała się przed jego dodaniem to wtedy moznabyłoby go takim nazwać.

Przykładowo gdyby kancelaria prezydenta napisała:
a) ''w piatek prezydent A.Duda leci na urlop na narty''.
b)I ktoś te kilka dni potem napisał - ''dzisiaj A.Duda leci na narty''.
c) A kancelaria dopiero wtedy sprostowała -'' jednak prezydent zrezygnował z urlopu do czasu