Wpis z mikrobloga

@hipodrom: pora na moje #pokazauto.

Kupiłem Forda Mondeo mk4 liftback 2.0 Tdci 140KM 2012r..

Jeśli by kogoś interesowało, dlaczego akurat ten model to może kiedyś napiszę całą swoją przygodę. Trwała ona dość długo, aż w końcu szukałem tylko Mondeo.

Póki co jestem zadowolony z samochodu. Idealne na trasy. Super się prowadzi, niskie spalanie.

#motoryzacja #kupautozmikro #ford #mondeo #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_mKIDPs1e6UWgJD9YHyMa3BD3XH7FPo2p.jpg
  • 34
@hipodrom: a możesz napisać tu lub PRV czy był na PL blachach czy z zagranicy? masz koła na zimę? (na jakich kupiłeś?) i - niedyskretne pytanie - ile dałeś ? :) (ma DPF, dwumas i turbinę?)
@snwptest: Kupiony od prywatnego właściciela. Z polskiego salonu. Kupiony na letnich oponach (z 2015r.) + dodatkowo zimówki. Niestety ma DPF, dwumas, turbinę.

Dałem dość dużo - 38 tys. Ale nie chciałem z komisu, dlatego cena też trochę wyższa niż średnia na otomoto.
@jmyung: Jakieś konkretne wyposażenie masz na myśli? Wiem że bieda, ale jak się szuka od prywatnego właściciela w rozsądnych pieniądzach i niskim przebiegiem to wybór jest na prawdę mały. Wolę skromniejsze a pewniejsze.

Tak na prawdę to brakuje mi tylko elektrycznie składanych lusterek. No i fajnie by było mieć HandsFree ale to dość rzadkie w Mondeo. Nawigacje w Mondeo też są dość rzadkie, poza tym to tylko estetyka. I tak bym
@hipodrom: a fotele w Twojej opinii wygodne? Jeżdżę mk3, mój ojciec ma mk4, którym raz zrobiłem ~1300km i myślałem, że dupa mi odpadnie a w moim takie trasy na luzie. Przez to boję się zmieniać na nowszy model :/
@mortt: póki co zrobiłem tylko 250km na raz. Wydają się wygodne, ale nie chcę się póki co wypowiadać :) Na pewno mam podparcie na całej długości ud (a nie tylko na tyłku), co jest dobre.
@hipodrom: Wiadomo, że stan techniczny najważniejszy. Ale jak fajnie by było mieć czujniki przód, xenon, ten duży wyświetlacz między zegarami, kamerke cofania. Nawigacja fordowska jest fajna, no i skóry ale to jak ktoś lubi. Ogólnie auto jest bardzo fajne, mój szwagier takie ma i najbardziej mu zazdroszczę elektrycznie podgrzewanej przedniej szyby.

Czujniki z tyłu chyba też nieoryginalne?
@jmyung: czujniki przód, wyświetlacz (convers), kamerka - racja. xenon - niby tak, ale są mega drogie jakby się coś z nimi stało (nawet głupie rozszczelnienie).
czujniki z tyłu założyłem samemu zaraz po zakupie (nie ma żadnego wyświetlacza, ani monitorka, tylko ukryty głośnik).
@hipodrom: Właśnie nie pamiętałem jak ten wyświetlacz sie nazywa, ale jest kozak. U szwagra w aucie robi robotę. Szkoda że ja czegoś takiego u siebie w moim francuskim coupe nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zyczę bezawaryjnej jazdy i szerokości! Jeszcze raz gratki ( ͡° ͜ʖ ͡°)