Wpis z mikrobloga

Matkobosko, co się dzieje z tymi cenami OC? 2 lata temu płaciłem jakieś ~380 pln, rok później kosmiczny skok do ~620 pln, teraz mój ubezpieczyciel wyliczył mi najtańszą ofertę za 714 pln :( Dla pewności liczę w kalkulatorach online i najtańsze wychodzi mi ponad 900 cebulionów. Max zniżki, wyszedłem z tych zwyżek za młody wiek, a tu zamiast tanieć to drożeje.

#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 15
@devPie: jeszcze żebym chciał ubezpieczyć jakiś nowszy samochód i bawiliby się w Janosika - zabrać bogatym, żeby dać biednym - a tu chodzi o mojego kaszloka, który ma więcej lat niż pewnie średnia wieku na wypoku (,)
@przypadek_szczegolny: w naszych warunkach (i według wyliczeń statystycznych) klasa średnia to niestety te 2-4k brutto. I tak działa jeszcze efekt skali, bo dostaje się po dupie z każdej strony. To nie jest jednostkowa podwyżka, która nie wpłynie mocno na budżet domowy (droższy prąd, gaz, mocny skok cen za wodę itd.).

@mfind: Napisałem nieśmiało, bo ja ogólnie nieśmiały jestem. Jak jesteś w stanie zdziałać jakieś cuda to będę dźwięczny :)
@przypadek_szczegolny A to robol nie może być klasą średnią? Nawet w jednej z książek Kevina Mitnicka był przykład hakera, który poszedł pracować fizycznie z powodu lepszych zarobków, jeśli ktoś nie jest Januszem biznesu to wykwalifikowanemu robotnikowi da te 2.5/3k za które spokojnie znajdziesz mieszkanie na wynajem/spłacisz ratę kredytu i utrzymać się pozwalając sobie na co nieco w ciągu miesiąca.
@ValarStulejaris: Rok temu za OC + AC płaciłem 3400. W tym roku za kontynuację na identycznych warunkach rzucili 3900. Za 7 letni samochód, którym robię 2-3kkm rocznie. Szczęśliwie mireczek @mfind zgodził się ze mną, że przesadzili i tak zorganizował, że ostatecznie oszczędziłem prawie 1000 złotych monet. Polecam tego wykopowicza :)