Wpis z mikrobloga

@k1fl0w: Miałam nie pisać tego komentarza bo już późno ale jednak mnie zmobilizowałeś. Skąd się bierze to zwątpienie? Bo z tego co widzę po reakcjach opozycji (w sejmie i senacie), antypostępowej neuropy i reszty przeciwników nowej ustawy faktycznie zaczynam podejrzewać że to jest sztucznie pompowane. Niby wszyscy protestują a jednocześnie są pogodzeni z tym że ustawa przejdzie.

1. Ustawa niby sprzeczna z konstytucja ale tak opozycja w sejmie i senacie składa
a jednocześnie są pogodzeni z tym że ustawa przejdzie


@RobotKuchenny9000: masz rację, osobiście wydaje mi się, że Adrian się nie wyłamie.

w sejmie i senacie składa poprawki

1. W sejmie celem poprawek miało być opóźnianie prac nad ustawą. A niby jaki opór można było zrobić podczas głosowań.

To po co w ogóle chodzić na protesty?

2. A co lepiej nie robić nic? W ciszy pozwolić taką wielką ustrojową zmianę puścić i
@k1fl0w:

3. A co lepiej kostkę brukową, flary, rozpierducha? To jest normalny protest.


To nie jest normalny protest, na protestach nie masz organizowanych koncertów, nie masz jakiś "eventow" jak ten zniczami. Tutaj niektórym śni się majdan. Błagam zobaczcie jak wyglądał majdan i czy na majdanie ludzie przychodzili na 5 godzinek sobie postać romantycznie ze świeczką i pośpiewać czy posłuchać jakiejś kapeli. Akurat w Polsce masowe protesty to nie jest jakaś nowość,
RobotKuchenny9000 - @k1fl0w: 

3. A co lepiej kostkę brukową, flary, rozpierducha? T...

źródło: comment_gaJK0Man2nqc1mtv5tBR35HGuHCbFlUe.jpg

Pobierz
@RobotKuchenny9000: lol, szturm na sejm? Masz Ty rozum? Wiesz, że policja w takim przypadku (słusznie zresztą) by przeprowadziła pacyfikację tłumu? Co by to miało dać poza obrażeniami u prostujących i ew. zniszczeniem okolicy sejmu? Ja jestem akurat dumny, że opozycja PiSu (ludzie, nie politycy) potrafi się zachować i protestować jak na cywilizowanych ludzi przystało.

P.S. Zresztą nie ma się co oszukiwać, grupy społeczne znane z siania zniszczenia na protestach raczej PiS
lol, szturm na sejm? Masz Ty rozum? Wiesz, że policja w takim przypadku (słusznie zresztą) by przeprowadziła pacyfikację tłumu?


@mwmichal: Przykład jaskrawy, ale co bałbyś się? No nie ma lekko jeśli chce się bronić demokracji. Sejm i tak jest pusty więc to byłoby czysto symboliczne działanie. Jest znana forma ostrzejszej forma protestowania, stosowana od lat wszędzie. No ale faktycznie jeśli boisz się że ktoś mógłby dostać #!$%@? od policji no to
Przygotujcie się na solidną kilkudniową #!$%@?ę z policją


@RobotKuchenny9000: eh... nie chciałbym, żeby do tego doszło. Wole pokojowe demonstracje i mimo, że ta pewnie nie odniesie zamierzonego skutku przynajmniej może będzie początkiem jakiegoś nowego ruchu obywatelskiego.
Najważniejsze będzie przekonać i edukować ludzi przed wyborami na jesieni 2019.