Wpis z mikrobloga

@kinlej: Słowa do dzisiaj aktualne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze.

Alexis de Tocqueville
  • Odpowiedz
@kinlej: tyle, że to jest prawda. Jakiś doktor niedawno na Polsacie się wypowiadał, że pamięć wyborców jest krótka, ich nie interesują sądy, ich interesuje co na nich ma wpływ.

500 co miesiąc jest idealnym przypomnieniem dla elektoratu kto dał i komu trzeba być wiernym, a niezdecydowanym, że PiS jednak coś dla szarego człowieka zrobił. TO #!$%@? GENIUSZ tylko mógł tak wymyślić
  • Odpowiedz
@djmatthaeus: niekoniecznie, ludzie szybko się przyzwyczajają do dobrego i niedługo nie będą tak uwielbiać rządu że im te pieniądze dał bo uznają że pieniądze im się poprostu należą i te 5 stów co miesiąc na koncie będzie dla nich czymś naturalnym a nie pisowską łaską
  • Odpowiedz
@djmatthaeus:

Jakiś doktor niedawno na Polsacie się wypowiadał, że pamięć wyborców jest krótka, ich nie interesują sądy, ich interesuje co na nich ma wpływ.


Wiem o którym wywiadzie mówisz, również oglądałem.

500 co miesiąc jest idealnym przypomnieniem dla elektoratu kto dał i komu trzeba być wiernym, a niezdecydowanym, że PiS jednak coś dla szarego człowieka zrobił. TO #!$%@? GENIUSZ tylko mógł tak wymyślić


I to niestety jest tragedia, bo PO, żeby
  • Odpowiedz
@Januszek_z_Koluszek123: chyba że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale pamiętaj że obecna ekipa też straci wiarygodność, nie ma innej opcji - na przykład jak zaczną wbrew obietnicom podnosić daninny dla państwa żeby starczyło na rozdawnictwo, prędzej czy później będą musieli sięgnąć do kieszeni obywateli...
  • Odpowiedz
@Gother: Zdajesz sobie, że Alexis de Tocqueville był przeciwnikiem demokracji i w tym traktacie właśnie krytykował ten system prowadzący prosto do komunizmu? Marks co do jednego miał rację-komunizm musi powstać w zamożnych państwach, żeby było co wydawać.
  • Odpowiedz
@kinlej: tak, jestem pewien, że osobiście spotkałeś się dzisiaj ze złotówą, którego nie obchodzi aktualna polityka; który nie odpali nawet silnika za mniej jak 3 dychy, ale ciągnie sociał; i tylko przypadkiem wspominasz to na portalu, na którym razem z kierowcami wszelkich pojazdów wielkogabarytowych stanowią najbardziej znienawidzone zawody świata; gdzie co pod co drugim znaleziskiem politycznym jest co najmniej pewne, że znajdziesz jeden tekst o 500+ i jeden o tym, że
carbyne - @kinlej: tak, jestem pewien, że osobiście spotkałeś się dzisiaj ze złotówą,...

źródło: comment_5kbXjF3PZlwwPTBz7iC1uChuUBa1RdjU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz