Wpis z mikrobloga

@karolek-bolek: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka jest już lepsza od tej z pierwszego linku (antena). Przypomnij czym latasz, na pewno masz zasięg RC/sterowania 1.5km?

600mW to już spora moc i spokojnie wystarczy odnośnie nadajnika
@Wu70: Falcon 180 z odbiornikiem FlySky FS-iA6 2.4G i nadajnikiem FlySky i6 myślę że da radę do 1.5km? Niestety na fabrycznym nadajniku fpv 200mV mam zasięg do 1km tam gdzie latam. Dlatego myślałem o czymś mocniejszym by zwiększyć ten zasięg. A może kupić lepsze anteny do tego?
@karolek-bolek: ta antena co masz w quadzie jest ok i jak w odbiorniku masz adekwatną to zostaw. 200mW->600mW załatwi sprawę.
Inna sprawa, sprzęt raczej do szaleństw a Ty w dalekie loty się bawisz? ;-)
@Wu70: Osobiście preferuję szaleństwo ale mam tak zajebiste tereny w okolicy że potrafię 4 razy ładować te cholerne baterie w ciągu dnia tylko po to by pozwiedzać sobie wszystko w góry, wiem że to kompletnie nie sprzęt do tego ale póki nie mam nic innego to dron all in one ( ͡º ͜ʖ͡º) Muszę jeszcze dokupić do odbiornika, nie wiem tylko jak z polaryzacją, czy mam
@karolek-bolek: jak masz dokładnie taką jak w linku to dokup taką dla odbiornika (oni je dzielą ilością dipoli 3/4 z taką samą polaryzacją w dwóch). W Polsce znajdziesz od ręki.
@pazzdi: Bardzo dużo zależy od ułożenia anten i ich jakości. Na fabrycznych, ułożonych w 90* miałem zasięg do 800m. Niestety jedna mi się zepsuła i wymieniłem od razu dwie, miały trochę dłuższe końcówki aktywne i nie kładłem ich pionowo a zamontowałem poziomo na trytytki wzdłuż ramion, tak jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=JlaBpd0Rs-k&t Spokojnie czułem że mogę poza 1km jeszcze lecieć po tych modyfikacjach. Latam jednak w całkowicie otwartym terenie więc są to warunki
@karolek-bolek Muszę poeksperymentować z tym ułożeniem. Możesz jeszcze w 20 min przerobić aparaturę. Odpinasz jedną antenę i podpinasz przedłużkę ipx na rp-sma. Do tego jakaś antena 5dBi.