Wpis z mikrobloga

To będzie #niepopularnaopinia ale moim (i nie tylko moim zdaniem) #powstaniewarszawskie to była bezsensowna rzeź. Tylko co 4 powstaniec miał broń, ostrzegano, że nie mają co liczyć na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz. Głupi zryw, który uśmiercił blisko 200 tys ludzi, w większości bezbronnych cywilów mordowanych masowo. Młodzież, często jeszcze dzieci w imię ideałów i ambicji nieodpowiedzialnych dowódców zginęli w walce, której nie mogli wygrać. To nie mogło się udać i nie udało się. Zrównano z ziemią Warszawę, wypędzono ponad pół miliona cywilów. Oczywiście trzeba czcić ich pamięć i bohaterstwo. Ale powinno się to nazywać "zbiorowym warszawskim samobójstwem".

#historia #polska
xandra - To będzie #niepopularnaopinia ale moim (i nie tylko moim zdaniem) #powstanie...

źródło: comment_pwoDilX4thi2W9asB9MY06OnoF8jNUPI.jpg

Pobierz
  • 38
na pewno powstancow teraz interesuje co na ten temat mowi mlodziez, ktora jedynie potrafi szczekac przed komputerem


@RocketQueen: Szczekać? A może myśleć? Oczywiście, można zginąć - tylko po co? Dla statystyk?

@4lord: Dokładnie. Nic dodać, nic ująć.

Zrobili to bo mieli dość i trzeba to szanować

@ameliniowyguzik: Dali się zabić. Fakt. To wielkie osiągnięcie. Może to i lepsze niż wygnanie, które było w planach. Ale czy aby na pewno?
@xandra: Bezsensowna to niewłaściwe określenie, bo sens dla tych ludzi miała (w końcu wiedzieli na co się piszą jak sama wspomniałaś), to że ty dzisiaj nie potrafisz tego dostrzec, zrozumieć to już inna kwestia. Ja bym raczej powiedział że była to śmierć tragiczna, owszem romantyczna i heroiczna, ale nie przynosząca wymiernych korzyści w sensie politycznym, no bo nic nie dała, z naszej perspektywy zginęli na marne, ale to nasza perspektywa.
Pretensje
w końcu wiedzieli na co się piszą

@AgentGecko: Trudno o tym mówić w przypadku dzieci, które tak łatwo zmanipulować.

Pretensje należy mieć do "góry", która zarządziła o wybuchu tego powstania. Mimo wszystko, cześć i chwała bohaterom!


Tu się w pełni zgadzam.
Patrzcie jakim ja jestem oryginalnym płatkiemm śniegu, bo uważam inaczej niż prawicowa chołota!

@Stooleyqa: Tak się składa, że każdy płatek śniegu jest oryginalny, a "hołota" piszemy przez samo "h"... Biorąc pod uwagę, że mój wpis jakoś w gorących się nie znalazł wnoszę, że jednak zbyt popularna opinia to to nie jest.