Wpis z mikrobloga

Jestem zatrudniony od sierpnia 2012r na umowę o pracę na czas określony (przedłużana). Jaki aktualnie mam okres wypowiedzenia?

Ustawa o terminach wypowiedzenia weszła w lutym 2016r. Na niektórych stronach piszą, że termin liczy się od momentu wejścia ustawy, czyli tak jakbym dopiero pracował półtora roku. Na innych piszą, że taka osoba ma 3 miesiące.
Jak to jest?

#praca #prawopracy #pytaniedoeksperta #pytanie #mirkopomusz

Jaki okres?

  • 1 miesiąc 18.2% (2)
  • 3 miesiące 81.8% (9)

Oddanych głosów: 11

  • 12
Dodam, że ostatnie przedłużenie umowy było przed wejściem nowych przepisów.
Osoby zaznaczające 3 miesiące - możecie to uargumentować?

_W praktyce wygląda to następująco: dla umowy trwającej w dniu 22 lutego 2016 r. okres wypowiedzenia będzie wynosił 2 tygodnie (do 20 sierpnia 2016 r.). Od 21 sierpnia 2016 r. obowiązuje 1 – miesięczny okres wypowiedzenia. W tym dniu minął bowiem 6-miesięczny okres zatrudnienia licząc od dnia wejścia w życie nowelizacji. Natomiast od dnia
@qwertee: chcesz rozwiązać umowę? Czy pytasz teoretycznie?

W praktyce czasami ciężko znaleźć nowego pracownika w ciągu miesiąca. Warto porozmawiać z pracodawcą i ustalić najbardziej optymalny dla obu stron termin.
@aldrig: Planuję wyjazd z kraju. Nie spalę za sobą mostów, ale muszę wiedzieć, na czym stoję.
Z tego, co przeczytałem wynikałoby, że obowiązuje mnie 1 miesiąc, a z kim nie rozmawiam, większość mówi, że 3 miesiące. Ankieta to samo. Mam mętlik ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@qwertee: 3 miesiące pewnie biorą się z tego, że pracujesz w firmie 5 lat.

W lutym zmieniono prawo i ograniczono dożywotnie umowy na czas określony. Maksymalny okres to 33 m-ce, podpisanie kolejnej umowy po tym czasie przekształca ją na czas nieokreślony. Prawo jednak nie działa wstecz, czas pracy liczy się od lutego 2016.
@aldrig: Na to by wychodziło, Dzięki.

Tak na marginesie, jest w tym jeden kruczek (mnie akurat nie dotyczy, ale jest dość istotny):

w przypadku zawarcia jednej umowy od 01.07.2015 r. do 30.06.2017 r. oraz kolejnej od 01.07.2017 r. – ponieważ druga z umów nie jest „umową trwającą” w dniu 22.02.2016 r. do limitów należy wliczyć także przeszły staż pracy, a zatem strony wykorzystały już 24 miesiące z ww. limitu, pozostawiając możliwość